Відбувся районний конкурс юнацької творчості

Впродовж усієї історії українці змушені були зі зброєю відстоювати право жити на своїй землі. З мечем в руках наші предки зводили мури своєї могутньої держави над Дніпром та встановлювали її кордони від Чорного моря до північних лісів, від синіх Карпат по Кавказькі гори. Зброєю захистили себе і всю Європу від диких азійських орд і варварського спустошення. Козацькі походи “на море” дали нам славу лицарської нації, а перемоги під Зборовом та Конотопом відновили нащадкам Великих Скіфів та Аріїв право панувати у своєму Краї.
Українці завжди завзято боронили свою свободу, не минаючи жодної нагоди організувати власні збройні сили. І коли на початку ХХ століття прийшла Велика доба Відродження Держави, вона застала українця з гвинтівкою в руках.


Під час Першої світової війни наші діди-прадіди воювали у складі регулярних армій Російської та Австрійської імперій, в лавах Легіону Січових Стрільців. Згодом - в армії УНР, Українській Галицькій Армії, на Чорноморському флоті, який підняв українські національні прапори у 1918 році, козачих підрозділах, загонах самооборони, партизанських загонах Холодного Яру тощо. Українці самовіддано боронили Карпатську Україну, незважаючи на переважаючі сили ворога, відзначались мужністю і відвагою на фронтах Другої світової, у партизанських загонах, лавах УПА, яка продовжувала свою безкомпромісну боротьбу ще довго по закінченні війни.
За свою жертовність і жагу до волі в 1991 році ми нарешті отримали від Всевишнього право будувати свою Суверенну Українську Державу. Дивлячись сьогодні у наше недалеке минуле, пам’ятаючи своїх Героїв, які поклали життя на вівтар свободи, ми маємо обов’язок вивчати власну правдиву історію, розуміти причини подій та вчинків і зробити правильні висновки. Щоб ніхто більше не ставив під сумнів наше право на існування.
Ставлячи за мету національно-патріотичне виховання юнацтва та молоді, прославлення борців за волю України, возвеличення сили духу українського народу, його жертовності та відданості в боротьбі проти ворогів за честь і славу нації, а також з метою відродження і широкої пропаганди правдивої української історії, залучення обдарованої молоді до творчої діяльності, створення умов для повнішого розкриття творчих індивідуальностей молодих авторів, районним відділом освіти за ініціативи Здолбунівської РО ПП “Наша Україна” було проведено конкурс юнацької творчості “За Україну, за її волю!”, присвячений збройній боротьбі за українську державність в ХХ столітті.
За умовами конкурсу, його учасники мали передати своє бачення збройної боротьби за Українську незалежну державу в ХХ столітті у вигляді художнього твору, публіцистичного есе, поетичного твору чи малюнка. Згідно з Положенням конкурсу, у ньому брали участь учні 8-11 класів загальноосвітніх шкіл нашого району. Проте були роботи учнів навіть 5-их класів. Загалом учасниками конкурсу стали близько 50 школярів, а тому перед членами журі стояло складне завдання з визначення переможців, адже на увагу заслуговувало чимало робіт.
У номінації “малюнок” перше місце виборола учениця 8 класу Новомильської ЗОШ Яна Гуменюк, друге – учениця 8 класу Івачківської ЗОШ Вікторія Юрчук, ІІІ місце отримала дев’ятикласниця Миротинської школи Олена Бабич.
У номінації “публіцистичне есе” перемогу здобув випускник Ступнівського НВК Сергій Капітула, друге місце в учениці 9 класу Миротинської ЗОШ Катерини Олексюк.
Серед поетичних творів найкращим був твір представниці Здолбунівської ЗОШ №4 Оксани Василюк, друге місце розділили дев‘ятикласники Артем Барташ із міської гімназії та Назарій Флорак з Копитківської ЗОШ. Третє місце отримали учениця 9 класу Уїздецької ЗОШ Богдана Ковальчук, випускниця Здолбунівської ЗОШ №3 Олена Малик та восьмикласниця із Суємської ЗОШ Тетяна Денисюк.
У номінації “художній твір” перемогу отримав випускник Здолбунівської ЗОШ №5 Роман Рахманов, друге місце розділили дев’ятикласник зі Спасівської ЗОШ Сергій Ярмолюк та переможниця у номінації “малюнок” Яна Гуменюк з Новомильської школи. Третє місце в учениці Миротинської школи Дарини Рижук.
Також грамотами були відзначені учні Новосілківської та Глинської ЗОШ Богдан Григорук та В’ячеслав Глівчук відповідно, які йшли поза конкурсом, оскільки за своїм віком молодші від тих, хто брав у ньому участь.
Переможці конкурсу на святі Останнього дзвінка у своїх школах отримали з рук членів президії здолбунівської ”Нашої України” листи-запрошення в Карпати. Завдяки цьому діти матимуть можливість відчути велич Карпатських гір, пройнятись атмосферою героїчного минулого своєї Батьківщини, а також піднятись на гору Маківку, на якій відбувся бій українських січових стрільців, та віддати шану героям. Поїздка, всі витрати на яку бере здолбунівська “Наша Україна”, відбудеться наприкінці липня.
Також ініціатори конкурсу – місцеві “нашоукраїнці” - планують видати збірку кращих творів та малюнків, надісланих на конкурс, і зробити так, щоб він став щорічним. Адже ми переконались: наші діти - талановиті.
Сергій Кондрачук,
заступник голови
Здолбунівської
РО ПП “Наша Україна”.

 

Comments are now closed for this entry