У сучасному житті кожного українця друковані засоби масової інформації займають особливе місце, адже вони покликані задовольняти соціальну потребу людини в отриманні інформації. У Здолбунівському районі протягом останніх десятиліть єдиним постійним друкованим ЗМІ є районна газета «Нове життя», яка відіграє значну роль у соціально-економічному розвитку району, громадсько-політичному житті і формуванні національної свідомості та гідності громадян, є важливим інструментом забезпечення гласності та інформування населення, надійним рупором органів державної влади та місцевого самоврядування.
З метою втілення в життя державної політики підтримки ЗМІ та соціального захисту журналістів в Здолбунівському районі діє Програма цільової адресної підтримки районної газети «Нове життя» на 2011-2015 роки, затверджена рішенням сесії районної ради № 75 від 23 лютого 2011 року. Згідно з цією програмою, Здолбунівська РДА та районна рада зобов’язані всіляко сприяти розвитку газети, допомагати у здійсненні її передплати жителями Здолбунівщини.


Проте весь 2013 рік чітко показує, що у нас в районі не виконується не лише вищезазначена Програма, а й інші рішення сесії районної ради та бюджетної комісії. Із виділених на початку року коштів на висвітлення діяльності районної ради газетою «Нове життя» у 2013 році, станом на 18.09.2013 р. було профінансовано лише 8 тис. грн. (+ 6 тис. грн. - борг за попередній рік).
Як наслідок, кредиторська заборгованість газети станом на 18.09.2013 р. складає 117 700 грн., в тому числі майже 29 тис. грн. - за друк газети, 38 тис. грн. - борг за опалення, майже 48 тис. грн. - заборгованість із заробітної плати. В той же час дебіторська заборгованість «Нового життя» становить понад 60 тис. грн., з яких майже 30 тис. грн. - Здолбунівська міська рада, 26 тис. грн. - районна рада. Якби редакції віддали кошти боржники, то її фінансовий стан значно покращився б, проте з певних причин цього не відбувається. Працівники редакції чують лише обіцянки. Остання з них - рішення бюджетної комісії погасити борг районної ради до 1.09.2013 року - станом на 18.09.2013 р. не виконана: на рахунок редакції газети «Нове життя» не надійшло жодної копійки. У зв’язку з цим, ставиться під сумнів подальше існування газети. Газети, яка має майже 75-літню історію, яка пережила війну та перебудову і не в змозі пережити сьогоденн­е «покращення».
Разом з тим, сама редакція вживає всіх заходів щодо зменшення своїх видатків. З вересня скоротився колектив «Нового життя», а з жовтня всі працівники переходять на неповний робочий тиждень. Швидше за все, приміщення редакції взимку не опалюватиметься.

Виходячи з вищевикладеного,
закликаємо:
1. Керівницво Здолбунівських районної та міської рад невідкладно погасити борг перед «Новим життям». В разі непогашення заборгованості найближчим часом, у колективу редакції не буде іншого виходу, як, відповідно до статті 21 ЗУ «Про державну підтримку ЗМІ та соціальний захист журналістів», звернутися за захистом своїх законних прав до суду. Адже договори про висвітлення діяльності районної та міської рад газетою «Нове життя» чітко визначають строки, в які органи місцевого самоврядування мають сплатити редакції кошти за надані послуги.
2. Управління Державного казначейства у Здолбунівському районі здійснити проплату коштів, передбачених для районної газети «Нове життя».
3. Депутатів районної ради провести відповідну роботу серед виборців стосовно необхідності передплатити «Нове життя» на 2014 рік.
4. Жителів району передплатити «Нове життя» на 2014 рік та тим самим допомогти газеті вижити у непростий час.
Затверджено рішенням сесії
Здолбунівської районної ради
(шостого скликання)
№ 572 від 23 жовтня 2013 року.

Comments are now closed for this entry