З 22 травня Україна переходить до адаптивного карантину, який передбачає поетапне пом'якшення запроваджених раніше відповідних обмежень. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль пояснив, що модель адаптивного карантину - це коли скасовують обмеження, запроваджені на рівні держави, але при цьому Уряд працює спільно з місцевою владою, яка аналізуватиме і визначатиме, чи відповідає епідемічна ситуація в регіоні критеріям, які встановило Міністерство охорони здоров'я України.

Рішення про перехід до другого етапу послаблення карантину Кабінет Міністрів України ухвалив 20 травня. Відповідно до цього з 22 травня у тих регіонах, де епідемічні показники відповідають встановленим МОЗ критеріям щодо нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу (середня кількість випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення) складає менше, ніж 12 осіб на 100 тисяч населення, кількість тестувань (не менше 12 на 100 тисяч населення за останні 7 днів) та наповненість ліжкомісць у лікарнях (не більше 50 %), дозволено:

  • проводити спортивні заходи за участю до 50 чоловік без глядачів;
  • відновити роботу готелів, окрім хостелів, але не роботу ресторанів і басейнів у готелях;
  • відправляти служби у храмах з розрахунку одна людина на 10 кв. м;
  • запустити міський, приміський та внутрішньообласний громадський транспорт (окрім метрополітену).

З 25 травня має бути відновлена робота метрополітену, а також дитячих садків.

Проте, через динаміку захворюваності на коронавірус щонайменше три області України, зокрема Рівненська, Чернівецька та Волинська, не зможуть послабити карантин з 22 травня. «Станом на 18 травня ситуація з захворювання на COVID-19 у кількох західних областях (зокрема Рівненській, Чернівецькій, Волинській) не дозволяла перейти до чергового етапу пом’якшення карантину», - йдеться у повідомленні Telegram-каналу МОЗ України за 20 травня.

Наступний, третій, етап послаблень карантину, як повідомив Прем'єр-міністр, включатиме початок відновлення роботи навчальних заходів, відкриття спортзалів і фітнес-центрів (без басейнів) та відновлення міжобласних перевезень.

Також очільник Уряду окремо наголосив,  що питання щодо відновлення рейсових авіаперевезень і відкриття аеропортів розглянуть після 15 червня, коли країни-партнери почнуть відкривати свої кордони.

Відповідно до рішення Уряду, з 1 червня відновлять залізничні пасажирські перевезення у міському, регіональному, дальньому внутрішньому та міжобласному сполученні. Крім цього, з 1 червня почнуть здійснюватися міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом. Проте, якщо це перевезення до регіону, в якому не діють послаблення протиепідемічних заходів, дозволяється перевезення в межах 50 % від кількості місць для сидіння, за умови розсаджування пасажирів з вільним місцем поруч, спереду та позаду.

Разом з тим з 15 червня дозволять приймати і відправляти повітряні судна, що виконують регулярні пасажирські перевезення.

Термін карантину в Україні продовжено до 22 червня цього року.

За інформацією

 на Урядовому порталі.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити