їх лікуватимуть «у районах»

У Рівненській області визначено перелік лікарень, які приймають хворих на коронавірус. Для жителів Здолбунівського району це Рівненська центральна міська лікарня. Проте кожна районна лікарня також готується до можливого напливу пацієнтів з COVID-19. Госпіталізація таких «у райони» відбудеться лише у тому разі, якщо у визначених п’яти медзакладах області не вистачатиме місць.

Наразі Здолбунівська ЦРЛ, як і інші медичні заклади, перебуває на карантині. Тобто, на лікування приймають хворих лише з гострими патологіями, такими, як апендицити, грижі, пневмонії, інсульти, інфаркти та інші захворювання, які несуть загрозу для життя людини. Усі хронічні загострення, які не є небезпечними для життя, лікують за місцем проживання, консультативно з лікарями. Проте лікарня має бути готовою на випадок великої кількості хворих на COVID-19.


- Якщо Рівненська цент­ральна міська лікарня заповниться хворими на коронавірус, то надалі пацієнтів будуть розподіляти по районних медичних закладах. Перше відділення, яке в разі потреби буде приймати таких пацієнтів – інфекційне. У цьому відділенні підготовлено 20 ліжок, а також чотири апарати штучної вентиляції легень та одну кисневу станцію, які використовуватимуть за потреби. Щодо необхідних засобів захисту, то вони постійно оновлюються, - розповів директор КНП «Здолбунівська ЦРЛ» Володимир Лепеха.
У разі наявності симптомів схожих на властиві коронавірусній хворобі людина має звернутися у телефонному режимі до свого сімейного лікаря. Він зобов’язаний розпитати про стан хворого і симптоми. За потреби сімейний лікар повинен викликати спеціалізовану медичну бригаду для транспортування хворого.
- Якщо у пацієнта є підозра на коронавірус, то наше інфекційне відділення використовуємо як діагностичне. Оглядаємо хворого, проводимо первинні тести, швидкі тести, відправляємо на Рівне тести ПЛР, які й визначають РНК вірусу. При позитивному тесті людину переводимо до Рівненської ЦМЛ, де їй надають необхідне лікування. Наразі у нашій лікарні були лише хворі, які мали підозру на COVID-19, проте у жодного з них інфекції не виявили, - каже головний лікар.
Пан Володимир також розповів, що щодня на рівні обласного управління охорони здоров’я проводять відеоконференції, селекторні наради з усіма керівниками районних і центральної лікарень. Там висвітлюють нові підходи у лікуванні, обговорюють епідеміологічну ситуацію в районах і Рівненській області в цілому. Кожен керівник ставить запитання, про те, що для нього є незрозумілим. У таких нарадах беруть участь усі провідні спеціалісти-медики Здолбунівського району. Забезпечення ЦРЛ постійно оновлюють.
Марина КОЛОДИЧ.
Фото ілюстративне.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити