Та закликають усіх небайдужих долучитися до цієї справи

Проблема з безпритульними тваринами у нашій країні актуальна віддавна. Не є винятком і Здолбунівщина, де вулицями населених пунктів бігають безпритульні собаки, а на околиці вивозять кошенят. Ніби й багатьох турбує така ситуація, та, зрештою, вирішити її намагаються одиниці. Проте таки знайшлися небайдужі люди, які захотіли допомогти тваринам-безхатькам і створити притулок у Здолбунові.

Надихнула їх на таку ідею жителька Здовбиці Ніна Кондратюк, яка  вже упродовж дванадцяти років на своєму подвір’ї та у будинку утримує безпритульних котів і собак. В останні роки завдяки соціальним мережам їй почали допомагати чимало волонтерів. Але через безвідповідальність людей, які не стерилізують своїх домашніх улюбленців, у пані Ніни щодня на подвір’ї з’являється кілька нових котиків чи щенят, яких їй підкидають.

Вирішити проблему з безпритульними тваринами і водночас допомогти пані Ніні взялася рівнянка Олена Камінська. Кілька років тому жінка познайомилася з Ніною Кондратюк, і після побаченого зрозуміла, що вкрай потрібно змінити умови життя цих тварин.

– Якось мені треба було прилаштувати на тиждень безпритульного собачку, яким я опікувалася. Знайти людину, яка погодилася б за нею приглянути, було важко, тож мені розповіли про Ніну. Я звернулася до неї з проханням приглянути за тваринкою, і вона неохоче, але все ж погодилася. Та коли я приїхаладо неї, то жахнулася. Це неприйнятні  умови для тварин. Їх там дуже багато, і всі на купі, - пригадує пані Олена.

Після цього жінка вирішила, що Ніні треба допомогти – побудувати притулок для тварин і перемістити туди усіх її підопічних. Тому звернулася у Здолбунівську міську раду з проханням виділити земельну ділянку під будівництво притулку. На одній з сесій міськради депутати підтримали рішення виділити 20 соток землі поблизу ПАТ «Волинь-Цемент». Згодом міська рада виділила ще 150 тисяч гривень на виготовлення проєкту та огорожу притулку.

–Дістати той шматок землі було нелегко. Нам пропонували багато варіантів, але ті ділянки були далеко у полі або ж біля смітників. А це зовсім не те, що було потрібно. Територію, де буде притулок, ми запропонували самі, а міська рада погодила, - розповідає жінка.

Усі ці події неодноразово обговорювали у мережі «Фейсбук». А згодом проблемами з житлом для тварин зацікавилася волонтерка з Німеччини Ясмін Штааб. Їй про це розповіла подруга з України, яка раніше проживала у Здолбунові. Після почутого німкеня вирішила приїхати до нашої країни і безпосередньо долучитися до облаштування притулку.

– Ясмін почула від подруги, що у нас є небайдужі люди, які готові допомагати тваринам. У серпні волонтерка приїхала в Україну. Після побаченого сказала: «Ми знаємо, що у Здолбунові є рух, є охочі допомагати тваринам, тому ми хочемо вас підтримати. Ми приїдемо, і будемо працювати, а також фінансувати справу». І вже у жовтні вона купила матеріали для будок та разом з іншими волонтерами розпочала облаштування притулку, - зазначає активістка.

До втілення проєкту долучилося ще кілька людей, яких хвилює доля безпритульник собак та кішок. Переважно це жінки, які не завжди можуть виконувати чоловічу роботу.На місці майбутнього притулку у після робочий час трудиться лишедвоє чоловіків.

– Зараз основне завдання - відшукати чоловіків, які б погодилися допомогти. Зібрати жіноцтво - не проблема, але що ж ми там можемо зробити? Нам потрібні саме чоловічі руки, щоб швиденько все збудувати. Тим паче погода зараз сонячна, якраз добре працювати, - пояснює волонтерка.

Саме відсутність потрібної кількості робочої сили зараз стає на заваді швидкій побудові притулку. Тому, аби швидше виготовити клітки для тварин, і перевезти їх з подвір’я Ніни Кондратюк, активісти вирішили виготовити мобільні вольєри. Це пришвидшить і роботу, і оформлення необхідних документів. Наразі ж пані Олена разом з однодумцями закликають усіх  небайдужих допомогти фізичною працею.

– Робота почала просуватися нещодавно, а вже зовсім скоро вдарять морози. Хочемо до настання холодів переселити собак і котів від Ніни, але поки що немає куди. За цей час спромоглися лише зробити вольєри для котів, а у вольєрах для собак готові тільки каркаси, - пояснює пані Олена.

Є у волонтерів і плани на майбутнє, але для їх втілення дуже важлива активність та небайдужість громади. Адже якщо німецькі волонтери впевняться,  що на Здолбунівщині змінюють ставлення до тварин, гуртом працюють над  будівництвом притулку, то допоможуть з фінансуванням цієї важливої справи.

– У Ясмін та її друзів плани дуже амбітні. Якщо волонтери розумітимуть, що справа рухається, то продовжать будівництво притулку європейського типу. А це зовсім не те, що ми робимо зараз. Це дуже серйозний проєкт, який передбачає створення стерилізаційного центру, магазину для тварин та інших об’єктів за зразком німецьких притулків. Волонтерка з Німеччини взяла кредит на будівництво цього притулку, тож дуже сподівається, що наші земляки відгукнуться,  і ми зможемо побудувати перший в Україні сучасний притулок для тварин, - розповідає пані Олена.

Тож жінка просить усіх небайдужих відгукнутися, і допомогти. Якщо ж хтось прагне фінансово підтримати притулок та ГО «Дай лапу, друг», головою якої є Оленка Камінська, кошти можна надіслати на рахунок: UA543333910000026009054729300

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити