Нещодавно вийшло друком нове видання авторства місцевого історика Володимира Остапука. І це - перша частина науково-краєзнавчого дослідження «Здолбунів», в якій ідеться про минувшину нашого міста в період від появи на його теренах перших поселенців до завершення Української революції 1917-1921 років.

 

У книзі подано чимало історичних фактів, статистичних даних, описано важливі події, висвітлено біографії людей, які зробили вагомий внесок у розвій цього краю і не тільки.

Яким був шлях Здолбунова до набуття статусу міста, представники яких національностей у ньому проживали і як проходило їхнє релігійне, громадсько-політичне, спортивне, літературно-мистецьке життя, як тут розвивались освіта, медицина, господарство, зокрема залізничний вузол і промислове виробництво - це та багато іншого можна дізнатися зі сторінок видання. Окремі розділи в ньому присвячено подіям Першої світової (Великої війни), Українській революції 1917-1921 років.

BOOK

Текстову частину науково-краєзнавчого видання доповнюють численні світлини, таблиці, фотокопії  документів, а на форзацах книжки вміщено унікальні історичні карти. Полегшить читачам роботу з книгою топонімо-географічний покажчик.

Автор дослідження опрацював доволі широку базу архівних документів, публікації багатьох авторів різних часів, мав численні зустрічі з краянами, які ділились своїми спогадами або ж світлинами чи документами з родинних колекцій. Тож картину минувшини провінційного Здолбунова у книзі подано через призму загальноісторичного процесу і, водночас, через документальні свідчення конкретних особистостей.

Видання має зацікавити і професійних дослідників минувшини, і аматорів-початківців, усіх, хто вивчає й шанує історію Здолбунова, нашого краю.

Придбати книжку можна у здолбунівських магазинах «Абетка», «Глобус» та фірмі «Пластілін».

***

У середу, 21 серпня, у Здолбунівській центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги Володимира Остапука. На захід завітали історики, краєзнавці, бібліотекарі, також були присутні голова Здолбунівської райради Олег Дацюк, заступник голови Здолбунвської РДА Сергій Гридін, шанувальники історії нашого краю.

DSCF1440

Автор розповів про роботу над книгою, відповів на запитання учасників заходу.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити