До Дня захисту дітей працівники Здолбунівського районного відділу разом з неповнолітніми  клієнтами пробації відвідали Здолбунівський районний історико-краєзнавчий музей. В закладі міститься п’ять експонаційних залів (первісної історії, періоду царського та польського правління, Першої та Другої світових воєн, етнографії та Українського Руху опору, а в перспективі – виставкової зали (експозиційної, мистецької галереї), бібліотеки, кінозалу, музейної каплиці та залів історії окупації часів тоталітаризму, облаштованих у колишніх камерах для ув’язнених.

Споруда  була збудована 1903 року, як поліцейське відділення з камерами попереднього ув’язнення. 1914 року в приміщенні розпочало діяльність секретне жандармське відділення, потім там діяли поліція Польської республіки, райвідділ НКВС УРСР, німецька поліція, райвідділ НКВС-МВС, поліклінічне відділення Здолбунівської райлікарні та станція швидкої медичної допомоги, стоматологічна поліклініка та зубопротезне відділення ЦРЛ, і нарешті, з 1998 по 2008 рр. – відділ ДСО МВС України в Рівненській області.

IMG 71277f1336d7857bcf84251f3317a18c V

 Під час екскурсії, яку проводив директор музею Олег Тищенко  діти почули багато цікавої та корисної інформації, побачили велику кількість музейних експонатів, побували у підвальних приміщеннях будівлі, які в минулому слугували камерами ув’язнення.

Особливо  їх вразили відвідини підвалів, де розміщувались катівні. Там стіни списані останніми прощальними словами загиблих, спеціально видовбані в підлозі кровостоки… Там без вікон, без сонця і чистого повітря, стоячих по кісточки у воді, жорстоко катували, приковували до стіни, скидали в яму сторч головою, стріляли в голову, ламали волю невинних людей… Кати все це намагались приховати, знищивши документи, засипавши підвали сміттям до краю.

Захід був насичений позитивними і сумними розповідями з історичного минулого та сучасності міста й району. Діти та працівники пробації були вражені від побаченого.

Здолбунівський районний відділ з питань пробації.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити