У Здолбунівському районі збільшилася кількість хворих на кір.

1444326

Про це повідомляють в Здолбунівському районному лабораторному відділенні ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗУ». Так, протягом жовтня на цю хворобу занедужало 43 жителі нашого району.

Загалом з початку року кір діагностовано у 82 людини: 57 дітей та 25 дорослих. Лише протягом жовтня 30 випадків хвороби зареєстровано у Здолбунові, 7 – у с. Ільпінь, 4 – у с. Богдашів, по одному – у с. Здовбиця та с. Кошатів.

З початку року на кір в Україні захворіли 20539 дітей і 13398 дорослих (60 % і 40 % відповідно), загалом – 33937 осіб. Від ускладнень кору померло 15 людей: 11 дітей і 4 дорослих. Найбільший ріст захворюваності на кір спостерігається якраз у тих областях, де рівень охоплення плановою вакцинацією найнижчий — це Івано-Франківська, Закарпатська, Львівська області. Не обминула ця хвороба і Рівненщину. Найвищі показники захворюваності кором реєструються в Рівненському та Корецькому районах.

Медики нагадують, що кір – це інфекційне високо контагіозне захворювання. Тобто на нього хворіють 95-96% сприйнятливих людей, які були в контакті з хворим, незалежно від їх віку. Кір розповсюджується повітряно-крапельним шляхом, коли хворий кашляє або чхає. Інкубаційний період триває до 21 дня. Перші симптоми кору схожі з застудою: висока температура тіла до 38,5-39 градусів, кашель, нежить, почервоніння очей, рясне висипання на шкірі у вигляді червоних плям, що проявляється на шкірі обличчя і розповсюджується на все тіло. Кір може ускладнюватися пневмонією (запаленням легень), отитом (запаленням вуха), енцефалітом (запаленням мозку), ентероколітом (проносом). Після перенесеного кору формується стійкий довічний імунітет. Повторні випадки спостерігаються рідко (2-4%). Немовлята до 3-4 місяців, які отримали пасивний імунітет від матері, не хворіють.

Єдиний спосіб запобігти захворюванню кором – вакцинація! Діти і дорослі, які не отримали профілактичного щеплення, перебувають у зоні ризику. Причиною поширення кору в Україні вважають низький рівень охоплення вакцинацією: у 2016 році понад половину дітей не було щеплено від кору, за 2017 рік цей показник ще зріс.

Використовувана зараз вакцина є 3-х компонентною (кір, паротит, краснуха), якісною (виробництва Бельгії) і сертифікованою в країнах ЄС та в Україні.

Звертаємо увагу батьків: якщо вашій дитині 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення відповідно до календаря. Якщо ж дитина пропустила першу чи другу дози вакцини КПК за графіком, або ви не пам’ятаєте, коли і які щеплення ви робили дитині, зверніться до медичного закладу, щоб якнайшвидше отримати безоплатне щеплення. МОЗ видано наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику. Відповідно до цього наказу, впродовж 2018 року забезпечується проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями:

- серед груп професійного ризику: працівники медичних і освітніх закладів та немедичні працівників закладів охорони здоров’я, представники силових структур;

- студенти навчальних закладів без обмеження віку.

ДУ «Рівненській обласний лабораторний центр МОЗ України» має змогу перевірити рівень імунітету до кору всім тим, хто не має даних про отримані щеплення. Вартість дослідження – 47 грн 27 коп.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити