матимуть ті, хто погодиться служити в армії за контрактом

Кожен, хто так чи інакше був причетний до подій останніх років, знає, як зароджувалася і мужніла нова українська армія. З волонтерських шкарпеток, консервів та тепловізорів. З добровольчих батальйонів, які тримали оборону там, де, здавалося б, її втримати прос­то неможливо. З неймовірної колективної й особистісної волі, набутої ще в дні Майдану. З історичної слави козаків, січових стрільців, УПА. Нині ж у наших солдатів є те, чого не купити за гроші і не вивчити на військових кафедрах: справжній бойовий досвід і повага всього українського народу.
Зараз наші Збройні сили зміцнюються тими, хто свідомо прагне присвятити життя захисту рідної крани. Військова служба за контрак­том - запорука того, що наша армія, окрім незламного духу, триматиметься ще й на відточеному професіоналізмі. Тому кожен, хто вирішить служити в ЗСУ за контрактом, однозначно зробить правильний вибір.


Отже, про військову службу за контрактом є сенс подумати усім, хто має вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту (диплом вишу мати необов’язково!). Усім, чий вік «поміщається» у межі від 18 до 45 років (і ще можна зробити стрімку кар’єру навіть у віці далекому від юності і попри те, що вимогу «до 35 років» містить чи не кожне оголошення про роботу!). Усім – і чоловікам, і жінкам (прекрасна стать також може досягти у ЗСУ неймовірних кар’єрних злетів, адже такі приклади є, і чимало)!
Тим, хто досі вагається, варто врахувати і аспекти більш приземлені, але не менш важливі, як то соціальне забезпечення та зарплатня. Остання, починаючи з 1 січня 2016 року, навіть у військовослужбовця військової служби першого року служби за контрактом доволі пристойна - від 7000 до 8500 грн. Порівняно з «мінімалкою» - непогано. Тож кожен, хто байдикує вдома, періодично шукаючи тимчасові підробітки, мав би замислитися про те, що, ставши контрактником, зможе відносно пристойно забезпечити і себе, і родину.
Є й додаткові аргументи на користь такого вибору: безкоштовні харчування, речове та інші види забезпечення. А ще військовий-контрактник отримує матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі місячного окладу грошового утримання один раз на рік, грошову допомогу на оздоровлення у розмірі місячної зарплатні та можливість отримати підйомну допомогу. Тобто, мають місце і економія, і певне додаткове фінансове стимулювання.
У війську контрактника чекає не «армійська лотерея» - куди втрапив, там і згодився, а можливість обрати місце проходження служби та посади. Нині в армії потрібні найрізноманітніші спеціалісти: від стрільця до командира відділення; від сапера до розвідника; від снайпера до навідника. І всюди є можливість себе проявити куди яскравіше, аніж у багатьох це виходить у цивільному житті.
Ще одна безперечна перевага у нинішні непрості часи – можливість для кон­трактників та членів їх сімей отримати кваліфіковану медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров’я. Причому, безоплатну!
А відпустка у того, хто служить за контрактом, в залежності від вислуги років, триває від 30 до 45 календарних днів.
Врешті, переваги служби за контрактом можна перелічувати ще довго, згадуючи і можливість безкоштовного навчання у вищих військових навчальних закладах та здобуття спеціальності, і доступ до участі у заходах міжнародного військового співробітництва, і право на пенсію після 25 років вислуги.
Але, мабуть, кожен, хто вирішив присвятити своє професійне життя захисту держави, повинен розуміти, що в армії він отримає не лише пристойну зарплатню та соцзабезпечення. Результатом такого вчинку стане ще й можливість здобути всезагальну повагу та вдячність. Адже від тих, хто забезпечуватиме стійкість країни, завжди залежатиме дуже багато - ми в цьому вже переконалися.

Comments are now closed for this entry