Рівненський осередок МГО МФ “Взаєморозуміння і толерантність з січня 2015 року розпочав на території Рівненської області реалізацію проекту під назвою “Служба медико-соціальної допомоги на дому, організація зустрічей та дозвілля 200 жертв націонал-соціалізму у Здолбунові і Переяслав-Хмельницькому із залученням їхніх родичів та волонтерської молоді”, який фінансується німецьким федеральним фондом “Пам’ять, відповідальність, майбутнє”.


Мета проекту - організувати функціонування центрів медико-соціальної допомоги жертвам націонал-соціалізму у Здолбунівському та Переяслав-Хмельницькому районах в Україні. У межах його реалізації на Здолбунівщині передбачене надання медичної та соціальної допомоги 100 жертвам націонал-соціалізму, а також відвідування 30 членів немобільної групи. Основна увага приділяється немобільним, мало мобільним і одиноким представникам цільової групи - їм надається медична та соціальна допомога безпосередньо на дому.
Задля формування в громадських колах більш солідарної та активної позиції у ставленні до жертв націонал-соціалізму щомісяця проводяться тренінги по догляду за людьми похилого віку за участю волонтерів та родичів жертв націонал-соціалізму.
У проекті працюють 30 волонтерів, це учні Здолбунівських ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, № 6 та гімназії, вихованці Оженінського НВК Острозького району.
Для представників мобільної категорії в рамках проекту 2-3 рази на місяць відбуваються зустрічі за участю лікарів, фахівців ПФУ, юристів. Проводяться також зустрічі людей старшого покоління з молоддю.
Реалізація проекту сприяє покращенню емоційного, фізичного та психічного стану жертв націонал-соціалізму, активізації їх життєдіяльності і подоланню соціальної ізольованості. Заходи за участю представників різних поколінь сприяють підвищенню рівня свідомості молодих людей і їх знань про історичні події через спілкування з живими свідками історії.
Людмила СУКОВАТА,
голова Рівненського обласного осередку
МГО МФ “Взаєморозуміння і толерантність”.

Comments are now closed for this entry