Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначається День Європи. Для європейського співтовариства це свято є символом початку нового, вільного та успішного, шляху, мирної співпраці між суверенними націями, солідарності, демократії, добробуту людей та верховенства права. Прагненням до європейського рівня життя, європейських цінностей і стандартів визначено і вибір нашої країни.


З нагоди Дня Європи у Здолбунові пройшли мас­штабні святкування. Зокрема біля районного будинку культури відбулася концертно-розва­жаль­на програма під назвою “Ми - європейці”.
Як зазначили під час заходу його ведучі, відзначення цього свята в черговий раз нам нагадує, що Європа починається не за кордоном, вона починається з серця кожного українця. Становлення України як дійсно європейської держави вимагає від нас об’єднання зусиль, політичної волі та високого професіоналізму і відповідальності.


Про це також вели мову у своїх виступах перед учасниками святкування керівники району - голова райдерж­адміні­страції Олександр Бухало та голова районної ради Василь Тимощук.
- Революція гідності показала, що ми переродилися як нація, як нація європейська, - зазначив Олександр Бухало. - І тому, на моє глибоке переконання, цей день повинен символізувати початок розвитку нової свідомості українців, їх нової життєдіяльності. Курс на євроінтеграцію, об’єднання з європейською сім’єю - це доленосний для нас шлях.


- Для нас Європа - це не лише висока якість товарів і послуг. У першу чергу, для нас це високі соціальні стандарти життя, це гідність громадян, гарантія їх прав і свобод. Більше того, для нас Європа - гарантія миру і безпеки, - наголосив у своєму виступі Василь Тимощук.


У ході свята діяли книжково-ілюстративні виставки, зокрема виставка, організована районним товариством польської культури. Його представники пригощали бажаючих національною стравою. А учасниці ансамблю “Сеньйорки” виконали кілька пісень польською мовою.


Свою творчість презентували любительські об’єднання “Реп-школа” та “Школа танцю” районного будинку культури, творчі колективи районного центру творчості дітей та юнацтва, БК ПАТ “Волинь-Цемент”, молодіжні клуби за місцем проживання. Учні міських шкіл представили літера­турно-музичні композиції, агітбригади та флеш-моби. Всі ці виступи сприяли ознайомленню учасників свята з історією створення Європейського Союзу, культурою країн-членів ЄС, з метою і цінностями цього об’єднання та з євроінтеграційними процесами, що відбуваються в Україні.
Долучившись до участі в інтелектуальній вікторині, кожен міг продемонструвати свої знання про Євросоюз і отримати за це приз. Літературою від товариства польської культури були нагороджені усі, хто виступав на святі.
У рамках проведення Дня Європи відбувся також турнір з настільного тенісу серед працівників бюджетних установ міста. Перше місце у цих змаганнях виборов Микола Захарчук (відділ культури і туризму РДА), на другому і третьому - Павло Яровий та Юрій Гриценко відповідно, які представляли відділ у справах молоді і спорту РДА.
Людмила ІВАНОВА.

На фото: фрагменти святкування Дня Європи у Здолбунові.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry