Аби не нудьгувати у вільний час, кожна людина шукає собі заняття до душі. Комусь подобається спорт, хтось випікає смаколики, інші займаються рукоділлям – це індивідуально. А подружжя Валерія та Людмили Петроцюків з Ільпеня створює різноманітні вироби з дерева.

Почалося усе з банального хобі. Оскільки Валерій Петроцюк уже 15 років на інвалідному візку і їздити на роботу йому складно, чоловік шукав для себе промисел, яким можна займатися вдома. Такий, щоб і час з користю проводити, і навчатися нової справи заодно.

- Побачив в інтернеті, як люди вирізають з дерева різні фігури, вирішив спробувати й собі. Купив спеціальний станок, взявся ним випилювати. Звісно, спочатку було непросто. Перші рази вироби не виходили, але вчився на своїх помилках, ще відео переглядав. З часом почав виготовляти рамочки, підставки та й багато чого іншого, - пригадує Валерій.

3 1 фоторамка ім

Одразу до справи чоловіка долучилася й Людмила. Вона, до речі, теж не працює, бо хоч і ходить з тростиною, але, як і Валерій, має групу інвалідності. Тож, аби дерев’яні вироби мали кращий вигляд, жінка почала їх розфарбовувати.

- Майже відразу я почала допомагати - розписувати вироби. Хотілося, щоб вони мали гарніший вигляд. Спочатку це було просто, бо використовувала однин-два кольори. А от з декупажем трохи складніше. Лише рік тому повноцінно почала працювати з цією технікою. До того не зовсім вдало виходило, тому ніяк не могла наважитися так оформляти, - розповідає вона.

3 1 скринька

піднос

Необхідний станок Валерій придбав наприкінці 2013-го, а згодом і замовлення отримав - на дерев’яний ляльковий будиночок. За словами Людмили, це було перше «бюджетне» замовлення. Після нього подружжя й вирішило, що своє захоплення спробує перетворити на прибуткову сімейну справу.

- Знайшлися покупці на перші наші вироби, а згодом люди почали у нас замовляти їх індивідуально. Тепер через соцмережі рекламуємо свій товар, потроху робимо, - говорить Людмила.

3 1 ляльковий буд

Валерій згадує, що спочатку багато чого виготовляв - майже все, що люди просили. Та згодом зрозумів, що масивні замовлення йому важко обробляти. Тому зараз випилює дрібніші вироби, тим паче, що вони користуються більшим попитом. 

Аби зробити невеличку скриньку, підставку чи рамку для фото, майстер докладає чимало зусиль. Спочатку купує необхідну деревину і власним легковим автомобілем привозить додому. За допомогою різних станків розпилює дошки на необхідні шматки, фугує і тільки після цього надає деревині потрібної форми. 

- Щоб виготовити будь-який виріб, спочатку на комп’ютері розроблюю дизайн, друкую готовий макет на папері, приклеюю його до фанери чи дошки і починаю вирізати. Дуже дрібні узори й елементи вирізаю лобзиком, у нього пилочка тонка, як волосина, потім шліфую. Ручна робота це не лазерний станок, з яким простіше і швидше, - розповідає майстер.

3 1 підсвічник

Надання виробам кольору й дизайну - це справа Людмили. Якщо це не індивідуальне замовлення, то умілиця розписує товар на свій смак.

- Двічі наношу спеціальну ґрунтовку. Після першого нанесення виріб обов’язково перетираю наждачним папером, бо деревина має ворсисту структуру. Іноді навіть пальці до крові стираю. За другим разом уже підправляю недоліки, адже поверхня має бути гладенькою. Якщо на виробі має бути малюнок, то створюю його за допомогою техніки декупаж. Отоді фінальний момент - нанесення декількох шарів лаку, - пояснює Людмила Петроцюк.

3 1 фоторамка

Щоб виготовити дерев’яну іграшку, потрібно розуміти з якого типу деревини її краще зробити. Та за шість років у цій справі подружжя майстрів добре знається на матеріалах.

- Виготовляємо вироби з різної деревини - це дуб, сосна, вільха, якщо просять, то і з горіха робимо. От дитячі іграшки виготовляємо виключно з вільхи, бо вона вважається антисептичним матеріалом. До того ж, порівняно з іншою деревиною, досить м’яка, а отже - безпечна для діток. Звісно, на вибір клієнта, ми стараємося зробити будь-яке замовлення, тобто вироби й з дерева, і з фанери - все чого забажають, - ділиться Валерій.

пазлик

Робіт у подружжя надзвичайно багато - це іменні та звичайні фоторамки, скриньки для прикрас, прості іграшки та іграшки-пазли, кухонні дошки, підноси, підсвічники, топери (фігури і надписи на тортах), шкатулки для ключів, візитниці, годівнички для птахів, підставки під телефони, серветки, пляшки, канцелярію. І це ще не вичерпний перелік витворів Людмили і Валерія.

- Часто люди не розуміють, скільки часу і сил потрібно на виготовлення таких речей. Прикро іноді, що китайські товари купують активніше, бо вони дешевші. На жаль, не всі усвідомлюють, що ручна робота складніша і часу для її виконання затрачаєш більше. Але приємно, що є ті, хто гідно оцінює наші старання, і вже стали постійними клієнтами, - зазначає Людмила Петроцюк.

Цьогоріч подружжя майстрів уперше побувало на ярмарках, де продемонструвало свої таланти широкому загалу.

- Наш перший ярмарок - це «Музейні гостини» у Рівному, згодом нас запросили на етно-еко фестиваль «Буща папороть». Раніше на такі заходи ми не їздили, бо не було в наявності виробів, які можна було б показати - фактично всі виготовляли на замовлення. Тепер уже робимо трохи наперед, щоб мати про всяк випадок, - каже майстриня.

3 1 надпис

рамка

Для своїх товарів подружжя розробило логотип і назву «Treeshky», а також створило сторінку «Treeshky/вироби з дерева» у фейсбуку. Тож зараз намагаються рекламувати свій бренд через знайомих і мережу «Інтернет». І скажу, що товари, які виготовляють ці талановиті й сильні духом люди, варті уваги.

Марина КОЛОДИЧ.

Фото надала Людмила ПЕТРОЦЮК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити