18 вересня відбулося святкування Дня міста

Здолбунів – це місто, що вірно шанує предків, дбайливо оберігає минувшину, думає про завтрашній день. Здолбунів – життєдайна, повнокровна складова нашої суверенної, незалежної України, що має власну розвинену промисловість. Як тут не згадати публічне акціонерне товариство “Волинь-Цемент”, яке є одним із флагманів української цементної промисловості. Його продукція використовується для будівництва найважливіших об'єктів нашої країни, при зведенні споруд з особливими вимогами, як, скажімо, Рівненська та Хмельницька АЕС, мости.
Ще одним титаном промислового виробництва вважається товариство з обмеженою відповідальністю “Волинь-шифер”. З 2010 року тут випускають вібропресовані вироби.
Основною складовою промисловості міста є залізничний вузол Львівської залізниці, що має чотири напрямки руху поїздів, а саме: на Львів, Київ, Лунінець, Ковель. Залізничну станцію обслуговують вагонне і локомотивне депо, дистанція сигналізації і зв'язку, дистанція енергопостачання.


Одним із найпотужніших підприємств залізниці є вагонне депо Здолбунів, яке очолює заслужений працівник транспорту України, депутат обласної ради Йосип Гаврищак. Сьогодні Здолбунівське вагонне депо – це відокремлений підрозділ державного територіально-галузевого об'єднання “Львівська залізниця”.
Гордість Здолбунова - локомотивне депо. Колектив його налічує близько тисячі працівників. Це підприємство здійснює перевезення пасажирів і вантажів.
1 вересня 2011 року на базі відокремленого підрозділу “Локомотивне депо Здолбунів” засновано відокремлений підрозділ “Моторовагонне депо Здолбунів” державного територіально-галузевого об'єднання “Львівська залізниця”. Він забезпечує виконання безперебійної та безпечної експлуатації рухомого складу з проведенням технічного обслуговування та поточного ремонту для свого приписного парку. Більше того, моторовагонне депо здійснює активну підготовку рухомого складу до пасажирських перевезень під час проведення чемпіонату з футболу “Євро-2012”.
Чимало хороших результатів на рахунку станції Здолбунів, відлік історії якої розпочинається з 24 червня 1872 року.


Добру славу здобули відкриті акціонерні товариства “Укрцемремонт”, “Здолбунівський завод будівельних матеріалів”, комунальні підприємства “Здолбунівкомуненергія”, “Здолбунівводоканал”, “Здолбунівське міське бюро технічної інвентаризації”, ПрАТ “Здолбунівський завод пластмасових виробів “Іскра” та інші підприємства різних форм власності.
У Здолбунові на перспективу працюють 7 загальноосвітніх шкіл, 5 дитячих садків, 2 позашкільні заклади, районний будинок культури і центральна районна бібліотека, районна центральна лікарня, будинок культури цементників.
Представники вищеперелічених підприємств, організацій і установ міста вишикувались у святковий день біля супермаркету “Колібріс” і урочистою ходою пройшли по вулиці Шкільній до будинку побуту.
Святкову колону супроводжували байкери. А хоругву міста ніс заслужений тренер України, майстер спорту з важкої атлетики, рекордсмен світу, бронзовий призер чемпіонату світу серед ветеранів, 23-кратний чемпіон України, депутат міської ради Володимир Гордійчук.
Перед тим в урочистій обстановці було відкрито реконструйовану (заасфальтовану) вулицю Івана Богуна, де перед її жителями з вітальними словами виступили міський голова Ігор Ольшевський, голова райдержадміністрації Віталій Шуль, голова районної ради Василь Тимощук. Вони ж і перерізали символічну стрічку.
Далі був мітинг. Його відкрив міський голова Ігор Ольшевський. Він привітав здолбунівчан і гостей із святом Дня міста та висловив щиру вдячність усім, хто робить посильний внесок у соціальний розвиток міста.


З днем народження міста вітали його жителів голова райдержадміністрації Віталій Шуль, голова районної ради Василь Тимощук, начальник відділу по взаємодії з органами місцевого самоврядування Рівненської обласної ради Петро Середюк.
Ведуча мітингу Наталія Варбанець зачитала вітання з нагоди Дня міста Здолбунова, яке надійшло від голови обласної держадміністрації Василя Берташа.
За сумлінну працю, вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток міста, активну громадянську позицію та з нагоди святкування Дня міста група краян удостоїлась Почесних грамот і сувенірів райдержадміністрації, районної і міської рад.
Впродовж усього дня на святі міста веселились дорослі та діти. А побачити було що. Гостинно запрошували здолбунівчан виставки-продажі продукції, виставка ретро-автомобілів, виставка- продаж робіт народних умільців міста та області, виставка-продаж декоративних дерев та кущів.


Приваблювала до себе “Алея краси”, де були організовані виставки та майстер-класи перукарських салонів, салонів краси, косметичних компаній. Діяли до пізнього вечора дитячі атракціони (батути, залізниця, вертольоти, будинок привидів).
У другій половині дня весь спектр святкування перенісся в міський гідропарк. Знову ж таки - виставки-продажі різноманітних іграшкових товарів і солодкої продукції, надувних кульок, сувенірів, дитячі атракціони.
Дивували всіх конкурсно-розважальна програма для дітей з клоунами, фаєр-шоу “Зачарований вогонь”, святкова феєрія небесних ліхтариків “Гарячі серця”.
Родзинкою свята став концерт учасників художньої самодіяльності будинку культури цементників. Найкращі аматорські мистецькі колективи дарували здолбунівчанам популярні українські пісні та запальні танці. Фіналом усього дійства став традиційний святковий феєрверк.


Свято відбулося. Воно надовго залишиться у пам'яті вдячних здолбунівчан. Міська влада на чолі з її головою Ігорем Ольшевським зробила все можливе, аби жителі міста могли добре відпочити, отримати безліч позитивних емоцій.
Євген ШИЛАН.
На фото: фрагменти святкування Дня міста.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry