З розмахом, масово і весело відсвяткували здолбунівчани
останній день перед Великим постом

 Біля Свято-Казанського храму яблуку не було де впасти.

З ініціативи настоятеля Свято-Казанського храму м. Здолбунова о. Юрія Шевчука, з благословення Архієпископа Рівненського і Острозького Варфоломія, за підтримки міської ради та районного будинку культури в нашому місті вперше відбулося свято православної Масляної. Як зазначав о. Юрій, надихнув його та церковних активістів на проведення такого дійства приклад столичної православної громади. Адже в Києві на місці будівництва кафедрального Свято-Воскресенського собору, з благословення Митрополита Володимира, проведення Масляної вже стало традиційним.
Прилучити якомога більше людей, особливо молоді, до церкви, аби вони почули проповідь і стали на шлях спасіння — це, за словами о. Юрія, основна мета проведення заходу.


Після недільного богослужіння, здолбунівчани “заполонили” територію біля храму, де вже була приготовлена сцена, організована палаткова торгівля, встановлений 200-літровий самовар та ін. У палатках досвідчені господині займалися приготуванням рум’яних млинців, запашного чаю, кави. Тут же розмістилася і виставка робіт учнів недільної школи.
На свято до здолбунівчан прибув і Владика Варфоломій. Благословивши паству, він привітав усіх з Масляною, з початком Великого посту, побажав гідно його провести, у покаянні та молитві, і з чистим серцем і духовною радістю зустріти світле Христове Воскресіння. Преосвященнійший благословив перший млинець, скуштував його і таким чином “дав старт” усім для ласування невід’ємним атрибутом Масляної, а також для останніх веселощів та розваг напередодні посту.
Нещодавно Владика Варфоломій відзначив свій день народження. Вітаючи його з цієї нагоди, священики Свято-Казанського храму від імені всіх прихожан вручили Архіпастирю подарунок — його портрет, виконаний масляними фарбами.
А далі ведуча свята Наталія Варбанець розповідала присутнім про історію Масляної, про давні народні традиції і звичаї, пов’язані з нею, та запрошувала на сцену учасників концерту. Духовні піснеспіви у виконанні хору сестер Городоцького Свято-Миколаївського монастиря вразили присутніх чистотою і ніжністю звучання їх ангельських голосів. Майстерність церковного співу продемонстрували хори Свято-Катеринівського та Свято-Казанського храмів нашого міста. Хороший настрій, веселощі і радість дарували присутнім своїми виступами аматорський хор центральної районної лікарні, молодіжний гурт будинку культури цементників “Ремікс”, солісти Єлизавета Вербицька, Назар Мокляк, сімейний дует Ірини та Михайла Мельників, Наталія Варбанець, Леонід Самардак, вихованці Здолбунівської музичної школи. Особливе святкове піднесення впродовж всього дійства підтримував духовий оркестр з м. Рівне.
Приємно, що давні свята, які відзначали наші предки-слов’яни, повертаються. І хоча окремі масляничні традиції відродити уже не вдасться, а сучасна Масляна “обростає” новими, відповідними до реалій нашого часу, головне, що свято залишається таким же веселим, радісним, як і століття тому.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Пісня про Україну у виконанні сестер-монахинь під супровід бандур звучала по-особливому зворушливо. 

Перший млинець, благословивши його, скуштував Владика Варфоломій.

Млинці на будь-який смак пропонувала учасникам свята головна господиня Людмила Стєнєчкіна. 

Учасники аматорського хору центральної районної лікарні. 

Виступ дівчат з гурту “Ремікс” особливо сподобався молоді, якої на святі було чимало.

Трепетні почуття і сльози на очах викликала у багатьох пісня-молитва у виконанні Лізи Вербицької.

Чаю із самовара-велетня вистачило на всіх.

Популярні мелодії у виконанні духового оркестру звеселяли православний люд впродовж всього свята. 

Comments are now closed for this entry