Здолбунівське УЕГГ хоче ще раз нагадати про елементарні правила, які завжди допоможуть вчасно запобігти біді.
Хочемо звернути Вашу увагу на те, що більшість нещасних випадків при користуванні газовими приладами в побуті трапляється саме в перехідні періоди (осінь-зима, зима-весна). Різкі зниження температури, пориви вітру та дощ дуже ускладнюють експлуатацію газових приладів із відводом продуктів згоряння в димарі. Тому постійно слідкуйте за оголовками димарів, які можуть руйнуватися та закупорювати канали.
Не забувайте, що перш ніж увімкнути в роботу газові прилади з відводом продуктів згоряння у димохід, необхідно обов'язково перевіряти тягу. Тягу в димарі визначають піднесенням сірника під тягопереривач колонки, в опалювальній печі - смужкою паперу, підносячи її до запального віконця в дверцята пальника, а тягу у вентиляційному каналі - піднесенням клаптика паперу до вентиляційної решітки. При відсутності тяги користуватися газовими приладами категорично забороняється, тому що продукти згоряння потрапляють у приміщення.
Здолбунівське УЕГГ наголошує, що перед увімкненням в роботу та під час роботи газових приладів кватирку чи фрамугу необхідно завжди тримати відчиненою.
Шановні абоненти! Виявивши запах газу в квартирі, необхідно терміново припинити користування газовими приладами, закрити крани, не вмикати і не вимикати електроприлади, не користуватися відкритим вогнем, провітрити приміщення, в якому виявлено запах газу, і викликати аварійну службу за телефоном -104.
Проходячи вулицями міста, сходинками під'їздів багатоповерхових будинків, знаходячись у підвалах, не залишайтесь байдужими, коли відчули запах газу. Негайно повідомте аварійну службу газового господарства.
До прибуття персоналу аварійної газової служби не допускайте в зону загазованості сторонніх людей, не користуйтесь відкритим вогнем або електрообладнанням.
Пам'ятайте, що всі аварійні виклики по ліквідації витоків газу виконуються газовим господарством безкоштовно та цілодобово.
Шановні абоненти! Пам'ятайте, що при користуванні газовими приладами категорично забороняється:
- користуватися газовими приладами при зачинених кватирках, решітках вентканалів;
- відпочивати на кухнях чи в приміщеннях, де встановлені працюючі газові прилади;
- використовувати газові плити для опалення приміщень;
- користуватися грубками, які мають тріщини. Після 2-3 годин роботи грубки необхідно зробити перерву на 1 -2 години для її охолодження;
- залишати працюючу грубку на ніч.
Громадяни! Будьте обережні з газом! І він завжди приноситиме у Ваші оселі тепло і затишок.

 

Категорично заборонено:
- прив'язувати до газових приладів та газопроводів мотузки для сушіння білизни;
- використовувати несертифіковані шланги та кульові крани;
- самовільно проводити ремонт чи заміну газового обладнання;
- втручатись у цілісність систем газопостачання;
- користуватися газовою колонкою, коли пальник горить, при відсутності напору холодної води або водорозбору гарячої води. У такому разі газ слід перекрити і повідомити про це ремонтну службу газового господарства м. Здолбунів по телефону за номерами: 104, 2-53-14.
Здолбунівське УЕГГ.

Comments are now closed for this entry