У сучасних несприятливих екологічних і природно-кліматичних умовах отримання хорошого врожаю неможливе без застосування хімічних засобів захисту рослин від хвороб, шкідників та бур’янів. Але, щоб робота із цими речовинами була безпечною і не нашкодила вашому здоров’ю, необхідно дотримуватись наступних правил персональної безпеки при застосуванні пестицидів:


ніколи не їжте, не пийте і не паліть під час роботи з пестицидами;
максимально треба захистити руки рукавичками, а тіло - одягом;
після роботи треба ретельно вимити руки, прийняти душ;
у місцях, де змішуються, застосовуються чи зберігаються пестициди, не повинні знаходитись діти і домашні тварини;
завжди треба уважно прочитати інформацію на етикетці перед використанням засобів, дотримуватися інструкцій;
під час застосування засобів завжди слід вдягати спеціально виділений одяг та використовувати засоби захисту - рукавички, окуляри, маски, респіратори. Після роботи з пестицидами спецодяг і засоби захисту необхідно почистити, випрати і зберігати в спеціальному, окремому місці;
проводити обробіток присадибних ділянок слід ранцевими обприскувачами, попередньо повідомивши сусідів про обробіток ділянки;
механізований обробіток в межах населених пунктів забороняється;
засоби захисту рослин слід купувати обов ’язково у спеціалізованих і ліцензованих магазинах, а не у випадкових осіб, біля ринків.
Спеціалісти райСЕС, у межах повноважень, здійснюють постійний контроль суб’єктів поводження з пестицидами, агроформувань, а також лабораторні дослідження і моніторинг забруднення пестицидами об’єктів довкілля (щорічно досліджується близько 250 зразків харчових продуктів, води, грунту, повітря в місцях застосування).
Завдяки профілактичним заходам впродовж останніх 10 років у нашому районі гострі та хронічні отруєння пестицидами не реєструвались.
Сергій МАТВІЙЧУК,
лікар з гігієни праці Здолбунівської 
райсанепідемстанції.

Comments are now closed for this entry