Дев’ятнадцятого квітня 2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність із стандартами Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією». Цей законодавчий акт суттєво посилює відповідальність за вчинення корупційних правопорушень. Зокрема, з Кодексу України про адміністративні правопорушення виключено статті 172-2, 172-3.
Відтепер за «обіцянку неправомірної вигоди» та «прий­няття обіцянки неправомірної вигоди» наступатиме кримінальна відповідальність. Також в кримінальному законодавстві замінюється термін «хабар» на уніфіковане поняття «неправомірна вигода», яке охоплює не лише матеріальні предмети, а й немайнові вигоди.


Змінилися і підстави звільнення від кримінальної відповідальності. Нині особа, яка пропонувала, обіцяла або надала неправомірну вигоду, звільняється від кримінальної відповідальності лише тоді, якщо стосовно неї були вчинені дії щодо вимагання неправомірної вигоди і після пропозиції, обіцянки чи надання такої, вона (до повідомлення їй про підозру у вчиненні нею злочину) добровільно зявила про те, що сталося, органу, службова особа якого наділена законом правом повідомляти про підозру.
Віктор ЯРЕМА,
старший прокурор прокуратури 
Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry