До прокуратури району систематично надходять звернення громадян щодо незаконно прийнятих працівниками Здолбунівського РВ УМВС України в області рішень про відмову в порушенні кримінальних справ та незаконних дій працівників райвідділу міліції.
За наслідками розгляду таких звернень прокуратурою району вивчаються матеріали дослідчих перевірок та призначаються службові перевірки відносно законності дій працівників РВ УМВС. За наявності підстав прокуратурою району вносяться акти прокурорського реагування на ім’ я начальника Здолбунівського РВ УМВС України в області для вирішення питання про притягнення винних працівників до дисциплінарної відповідальності.


Так, у 2012 році до прокуратури району надійшло звернення громадянина А. з проханням перевірити законність прийнятого працівниками райвідділу міліції рішення про відмову в порушенні кримінальної справи по факту нанесення йому тілесних ушкоджень громадянином Б. У ході вивчення матеріалів дослідчої перевірки прокуратурою району встановлено, що рішення про відмову в порушенні кримінальної справи прийнято незаконно, воно було скасоване. Натомість по факту умисного спричинення легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров’я інваліда ІІ групи, порушено кримінальну справу, яка направлена для проведення досудового слідства до СВ Здолбунівського РВ УМВС. Слідчим відділом у встановлені Кримінально-процесуальним кодексом України строки закінчено досудове слідство у вказаній кримінальній справі та вирішується питання її направлення до Здолбунівського районного суду для притягнення винної особи до кримінальної відповідальності.
Крім того, упродовж 2011-2012 років до Здолбунівського районного суду для розгляду та притягнення до кримінальної відповідальності винних осіб направлено 3 кримінальні справи, які порушено прокуратурою району за зверненнями потерпілих осіб та по яких постановлено законні обвинувальні вироки.
Олена ТАРАСЮК,
ст. помічник прокурора району.

Comments are now closed for this entry