Статтею 115 Кодексу законів про працю України передбачено регулярну виплату працівникам заробітної плати в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів.
Частиною 1 статті 175 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законодавством виплати громадянам більше ніж за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності.
Санкцією цієї статті передбачено кримінальну відповідальність у вигляді штрафу або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
За даними управління статистики, в районі на 10.07.10 року заборгованість по заробітній платі становила 424 тис. грн. (допущена 6 підприємствами-боржниками).
За результатами проведених перевірок додержання вимог законодавства про оплату праці, прокуратурою району у порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів порушено 4 кримінальні справи за фактом невиплати службовими особами заробітної плати за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 175 КК України. З них 3 направлені до суду, одна кримінальна справа судом розглянута та постановлено вирок.
Окрім порушених кримінальних справ, прокуратурою району внесено 19 документів реагування, за результатами яких до відповідальності притягнуто 6 посадових осіб, принесено 1 протест, який розглянуто та задоволено.
В інтересах громадян пред'явлено 63 позовні заяви про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати на загальну суму 39 тис. грн.
Олена ТАРАСЮК,
помічник прокурора
Здолбунівського району, юрист 3 класу.

Comments are now closed for this entry