Залізничний транспорт традиційно залишається одним із найзручніших і популярних видів транспорту. Разом із тим, як показує досвід минулих років, з настанням літа зростає кількість випадків пошкодження залізничного майна - побиття віконного скла рухомого складу, пошкодження лінз світлофорів, а також несанкціоноване нанесення графіті на вагонах поїздів.
Як правило, винуватцями цих подій є діти, котрі, залишившись без нагляду дорослих, перебувають поблизу залізничних колій та задля “розваги” розкладають сторонні предмети на рейках або ж кидають камінці по вікнах потягів. Такі пустощі не лише завдають матеріальної шкоди залізниці, а й інколи призводять до травмування пасажирів. Разом з тим, набуває поширення такий різновид вандалізму, як самовільне нанесення зображень або написів (так зване “графіті”) на будівлі вокзалу, залізничних складських приміщень, на електро- і дизельпоїзди. Щорічно “Укрзалізниця” витрачає значні кошти на видалення графіті.


Нагадаємо, що минулого року у Верховній Раді України зареєстрували законопроект, який передбачає штрафи в розмірі від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів за самовільне нанесення графіті на будівлі та споруди. Народний депутат України Валерій Писаренко запропонував розширити перелік об’єктів, на які потрібно заборонити наносити несанкціоновані малюнки. Отож, якщо законопроект стане законом, то на “художників”, які псують зовнішній вигляд не лише будинків чи інших споруд, але й поїздів, чекатиме штраф у розмірі від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів (5100-8500 грн).
Є привід звернутися до батьків. Якщо неповнолітній правопорушник не досяг віку, з якого настає адміністративна чи кримінальна відповідальність, то за скоєне суд зобов’язує батьків, або осіб які їх замінюють, відшкодовувати завдані залізниці збитки. Батьки, уважно слідкуйте за своїми дітьми, адже залізниця - не місце для пустощів!
Валентин ПАРФЕНЮК,
Людмила СЕРЕДА,
працівники лінійного відділу на ст. Здолбунів
УМВС У на Львівській залізниці.

Comments are now closed for this entry