Дванадцятого червня відбулася тридцять третя сесія Здолбунівської міської ради під головуванням Ігоря Ольшевського. На порядок денний було винесено п’ятдесят питань, значна частина яких стосувалася земельних відносин.
Одним з головних для обговорення стало питання про хід виконання рішення міської ради від 14.06.2017 року № 400 «Про стан та завдання по ремонту, будівництву та утриманню автомобільних доріг у місті Здолбунів». Заступник міського голови Володимир Кондратюк проінформував усіх присутніх про виконання цих ремонтних робіт, а також зазначив, що відповідно до щорічної Програми благоустрою міста, згідно з планом соціально-
економічного розвитку міста на 2016-2020 роки було забезпечено проведення капітального і ямкового ремонту доріг на деяких вулицях міста, облаштування двох автобусних зупинок, ремонт і будівництво тротуарів, а також відсипку вулиць, роботи з освітлення і будівництва зливової каналізації.


Також на сесії були присутні представники Служби автомобільних доріг Рівненської області, яким рекомендували виконати роботи на належних їм дорогах. Зокрема – виконати очистку прибордюрних територій по вул. Шевченка, Щепкіна, 8 Березня, Мартинівка, провести капітальний ремонт пішохідної зони дороги по вул. 8 Березня від вул. Шкільної до залізничного переїзду та влаштування пішохідного переходу в районі будинку-інтернату, капітальний ремонт вул. Шевченка з тротуарами від вул. Наливайка до Грушевського та вул. Щепкіна.
Начальник філії «Колоденська ДЕД» Служби автомобільних доріг в Рівненській області Григорій Мороз пояснив присутнім, що дороги класифікуються за трьома значеннями: міжнародні, національні, територіальні. На перші два типи доріг виділяють більше коштів і обслуговують їх першочергово. А на дорогах територіального значення виконують роботи після завершення таких на основних дорогах. Григорій Мороз розповів, що наразі зробили ямковий ремонт вул. Шевченка і 8 Березня, далі мають переходити до вул. Щепкіна і Мартинівки, але там ситуація складна, найкраще на тих ділянках покласти новий асфальт, проте це від нього не залежить, бо такі рішення приймають безпосередньо у Службі автодоріг.
Також представникам Служби автомобільних доріг міські депутати нагадали про обкошування узбіч, які входять до їхньої компетенції, і взяли з них слово навести на забур’янених ділянках лад.
Упродовж сесії депутати одноголосно підтримали зміни до деяких місцевих програм розвитку міста та підтримки комунальних підприємств на 2019 рік. Зокрема на проектно-кошторисну документацію на будівництво притулку для тварин у м. Здолбунів додатково виділили 30 тисяч гривень. А замість придбання міні-мийки вирішили придбати косарку та навісне обладнання до неї для нового трактора. Також у бюджет міської ради надійшла субвенція з бюджету Рівненської обласної ради у сумі 849 тис. грн на капітальний ремонт даху ДНЗ «Грайлик».
Розглянули заяви і вирішили надати одноразову матеріальну допомогу для понад тридцятьох жителів Здолбунова. Встановили ставки та пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, розмір ставок туристичного збору, єдиного податку для фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності та ставок і пільг зі сплати земельного податку, які почнуть діяти з першого січня наступного року.
Депутати погодили внесення змін до Порядку розподілу земельних ділянок між учасниками бойових дій, які брали безпосередню участь в АТО, та сім’ями, члени яких загинули під час участі в АТО, для передачі земельних ділянок безоплатно їм у власність.
Розглянули й чималу кількість питань, що стосуються земельних відносин. Частину з них депутати підтримали, деякі вирішили вивчити додатково і їх розгляд перенести на наступну сесію, а деякі не ухвалили.
Марина КОЛОДИЧ.
Фото автора.
§

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити