13 червня відбулося пленарне засідання 26 сесії Здолбунівської міської ради

Депутати розглянули понад півсотні питань, які голов­ним чином стосувалися благоустрою, доріг та земельних питань. Найвагомішим і першим на порядку денному стояло питання громадських перевезень у місті Здолбунів. А оскільки це питання нерозривне зі станом доріг, то дискусія відбулася саме на тему доріг та всієї дорожньої інфраструктури.
Дискусія актуальна і плідна, адже депутати не сварилися, а конструктивно висловлювали свої думки щодо того, де і що необхідно зробити. Доповідав із цього питання заступник міського голови В. В. Конд­ратюк.


Місто Здолбунів сполучають із обласним центром більше двох десятків районних маршрутів. Два роки тому в Здолбунові став курсувати міський «Експрес», тож начебто транспорту не бракує, проте питання є і всі вони актуальні, адже і ями на дорогах, і зупинки, і тротуари – вся дорожня інфраструктура час від часу потребує ремонту чи й повного оновлення.
І місто виділяє зі свого бюджету на цю сферу досить великі кошти. Так, коли взяти до уваги саме останні роки, то у 2016-му році було ліквідовано дорожні ями на 37 вулицях міста, на що витрачено 1 млн 208 тисяч гривень. У 2017 році знову було проведено так званий ямковий ремонт на 43 вулицях, на що витрачено 2 млн 640 тис. гривень. Робили і поточний ремонт пішохідних доріжок (44 тис. грн.) та частковий ремонт вулиць Шкільна, Грушевського, Фабричної, на що витратили 132 тис. гривень. Проведено капітальний ремонт частини тротуару та дороги на вул. Шевченка, побудована транспортна розв’язка Шкільна-Шевченка-Паркова (2 млн 300 грн.). Розпочата реконструкція вулиці Шкільної. На багатьох вулицях поліпшили освітлення (200 тис. грн.).
Проте життя йде і кидає нам нові виклики. Депутати вказали на ряд проблем, які потребують негайного вирішення. А це незадовільний стан в певних місцях дорожнього покриття та тротуарних доріжок. Є потреба і в облаштуванні автобусних зупинок, щоб вони були скрізь, де це необхідно. Також, щоб були під накриттям, щоб стояли там лавки для сидіння, смітники, а також були таблички з розкладом руху маршрутних таксі.
Зауважили і щодо необхідності врегулювання вартості проїзду.
Говорили і про потребу продовжити рух транспорту (йшлося про маршрут «Рівне-Здолбунів») аж до кладовища, про необхідність введення сезонного маршруту із вул. Заводської на дачі по вул. Старомильській. Проект прийняли в цілому, включивши всі ті доповнення, які внесли депутати. Тут же узгодили і графіки виконання робіт. Тож вже до кінця цього року здолбунівчани побачать нове облаштування зупинки на вулиці Зеленій, появляться необхідні оновлені знаки згідно правил дорожнього руху на автобусних зупинках. Міські обранці спеціально проїдуться здолбунівським маршрутом аби вивчити, де ще необхідні зупинки, і вони також згодом будуть обладнані згідно вимог. Депутати зобов’язали міського голову від їх імені звернутися до Служби автомобільних доріг в Рівненській області щодо завершення ямкового ремонту вулиць Мартинівка, Щепкіна, 8 Березня та особливо проблемної – Шевченка до 25 червня.
Йшлося також про прибирання міста, і, зокрема, – кладовища. Адже незабаром велике державне свято День Конституції, тож до порядку в місті й громадських місцях увага особ­ливо прискіплива.
Піднімалося на сесії і питання про бюджетні зміни й перерозподіл коштів. Більшість питань було проголосовано в комісіях, тож депутати підтримали ряд рішень без обговорення. Проте деякі питання депутати направили на довивчення й доопрацювання. Не змогли обрати і голову земельної комісії. Висунули кандидатури Д. С. Терепенчука, О. П. Верещук, Т. М. Калити, П. М. Пивоваренка, проте необхідної кількості голосів не набрала жодна кандидатура. Тож питання висить, а тим часом є чимало спірних земельних питань, але про це ми розповімо в наступних числах газети.
Людмила МАРЧУК,
фото автора.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити