Минулого тижня у Здолбунівській міській раді відбулись засідання постійних депутатських комісій, на розгляд яких виносились проекти рішень, що включені до порядку денного чотирнадцятої сесії, та ряд інших питань.


Уже вдруге впродовж місяця зібралась на своє засідання комісія з питань використання земельних ресурсів та охорони навколишнього середовища (голова І. Є. Мельничук), адже основним на черговій сесії буде питання «Про стан та завдання по дальшому удосконаленню роботи по охороні навколишнього природного середовища в місті Здолбунові». Щоб детальніше його вивчити, депутати ознайомились з відомостями про стан питної води, яка подається мешканцям міста; прибирання сміття з вулиць та контейнерних майданчиків; впровадження енергозберігаючих технологій; підтоплення окремих вулиць та рядом інших проблемних питань, які суттєво впливають на екологічну ситуацію в місті. Депутатські пропозиції було включено до проекту рішення.
Плідним виявилось спільне засідання депутатських комісій з питань бюджету, фінансів та податкової політики (голова А. Й. Броніч) та по здійсненню контролю за дотриманням Правил благоустрою, договірних умов, аналізу сплати місцевих податків і зборів, земельного податку суб’єктами підприємницької діяльності міста Здолбунова (голова В. В. Ткачук), на якому розглядалось питання «Про стан та наповнення міського бюджету в зв’язку зі змінами та доповненнями до Бюджетного кодексу України». В роботі комісій взяли участь перший заступник начальника Здолбунівської ОДПІ В. Г. Штейбарт та спеціалісти-податківці. Вячеслав Густавович детально проаналізував основні джерела надходжень до міського бюджету, левову частку з яких складають податок з доходів фізичних осіб та податок на землю (понад 12 млн. грн. за минулий рік). Позитивним є те, що 100% від сплати єдиного податку надійде у 2012 році до міського бюджету, що в порівнянні з
43 % в попередні роки досить суттєво. Також В. Г. Штейбарт проінформував депутатів про резерви, які спільними зусиллями варто задіювати, це особливо стосується платежів за оренду землі, перегляд уже існуючих угод в зв’язку зі зміною нормативно-грошової оцінки землі та орендних ставок.
Комісії дішли висновку, що цілком доцільно було б працювати спільно, шукаючи шляхи впливу на юридичних осіб, які недобросовісно ставляться до сплати обов’язкових платежів або працююють без офіційного оформлення.
Окрім сесійних питань, комісія з питань депутатської діяльності, етики, освіти, культури, охорони здоров’я, спорту, соціального захисту, молодіжної політики та охорони громадського порядку розглянула звернення голови комісії М. О. Шевченка про внесення на розгляд сесії питання щодо обмеження продажу алкогольних напоїв у закладах торгівлі в нічний час. Оскільки міська рада не наділена чинним законодавством України повноваженнями щодо заборони (обмеження) продажу пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових у нічний час, то запропонований проект рішення не буде включено до порядку денного чергової сесії. За роботою депутатів спостерігали, виступали в ролі респондентів старшокласники Здолбунівської ЗОШ № 4, яких знайомила з роботою органів місцевого самоврядування директор школи і депутат міської ради Л. А. Панасюк.
Члени комісії з питань управління комунальною власністю, будівництва, транспорту, зв’язку, благоустрою, житлового фонду, торгівлі та побутового обслуговування (голова В. В. Максимчук) звернули увагу на стан дамби, що знаходиться в районі вулиці Старомильської і запропонували розпочати підготовчі роботи з її укріплення, а також, на перспективу, активніше залучати підприємства “Укрзалізниці” до очищення міста від снігу в зимовий період.
Усі комісії підтримали необхідність звернення до Богдашівської сільської ради про виділення земельної ділянки під міський стерилізаційний центр для безпритульних собак. Водночас не знайшло підтримки в жодній комісії звернення Національної юридичної асоціації «Україна правова» щодо укладення угоди з комунальними підприємствами «Здолбунівкомуненергія» та МБУ на представлення власних інтересів по роботі з боржниками з питань погашення дебіторської заборгованості.
Валентина КАПІТУЛА,
секретар Здолбунівської
міської ради.

Comments are now closed for this entry