Додаток
 до рішення Здолбунівської міської ради від 02 .02.2011 року № 87

Президентові України В.Януковичу,
Голові Верховної Ради України
В.Литвину,
Прем’єр-міністру України М.Азарову

З В Е Р Н Е Н Н Я

депутатів Здолбунівської міської ради

Нам, депутатам Здолбунівської міської ради, стало відомо, що відповідно до Доручення Президента України Міністерство аграрної політики та продовольства України розробило законопроект про внесення змін до Земельного кодексу України, згідно з якими повноваження з розпорядження землями в межах сіл, селищ та міст (крім міст Києва та Севастополя, міст обласного та республіканського значення) передаються від органів місцевого самоврядування до відповідних органів виконавчої влади. Наразі зазначений законопроект проходить процедуру погодження та буде внесений на розгляд Верховної Ради України.
Відповідно до статті 142 Конституції України земля є основним матеріально-фінансовим ресурсом місцевого самоврядування, і, позбавляючи його права розпоряджатися нею, сільські, селищні, міські (міст районного значення) ради будуть фактично усунуті від функцій управління територіями, що перекреслить всю історію становлення місцевого самоврядування в Україні. Крім того, усунення прямих представників територіальної громади-депутатів місцевих рад від розпорядження землями є не виправданим, воно обмежить прозорість прийняття рішень, призведе до зловживань та значно погіршить надання адміністративних послуг населенню.
Прихильники ідеї вважають, що передача зазначених повноважень до органів виконавчої влади дозволить прискорити процес розмежування земель державної та комунальної власності, який органи місцевого самоврядування свідомо стримують.
На нашу думку швидкість прийняття рішення міською (селищною) радою залежить від ефективності роботи виконавчих органів та землевпорядних організацій.
У відповідності до сказаного висловлюємо категоричний протест проти суттєвого обмеження прав органів місцевого самоврядування на місцях, яке відбудеться у разі прийняття змін до Земельного кодексу України (щодо посилення контролю держави за розпорядженнями землями державної власності в межах населених пунктів).
Міський голова І.О.Ольшевський

Comments are now closed for this entry