та ще низку питань обговорили депутати на тридцять сьомій сесії Здолбунівської районної ради

DSC04796

Відбулася сесія тридцять першого липня під головуванням Олега Дацюка. На порядок денний сесії було винесено 31 питання, кожне з яких напередодні детально вивчили й обговорили на профільних комісіях.


Першочергово депутати розглянули питання про погодження будівництва енергоблоків № 3, № 4 Хмельницької АЕС. Ознайомив присутніх з інформацією про будівництво, перспективи і переваги двох енергоблоків заступник головного інженера з нових блоків Хмельницької АЕС Геннадій Самосєй. «Для добудови двох реакторів ми віддали перевагу ядерній установці європейського виробництва «Skoda JS a.s.», адже вони вже мають досвід роботи. Укомплектовані реактори будуть американським паливом, а більшість обладнання виготовлять вітчизняні виробники. Сучасні системи, які ми будемо застосовувати, дозволять нам збільшити безпеку на енергоблоках. Ми повідомили Білорусь, Польщу, Австрію, Молдову, Словаччину, Угорщину, позиція яких також має бути врахована під час прийняття рішення про спорудження нових енергоблоків на ХАЕС», - зазначив Геннадій Самосєй (на фото внизу зліва).

DSC04791
Більшість депутатів Здолбунівської райради утрималися і таким чином не погодили будівництво енергоблоків на ХАЕС. Однак, якщо Верховна Рада України погодить добудову двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції, то 10 % від загальної суми на будівництво, а це близько семи млрд грн отри­мають на соціально-
економічний розвиток населені пункти 30-кілометрової зони. У нашому районі Копитківська, Миротинська, Новосілківська, Бущанська та Дерманська Друга сільські ради матимуть близько 700 млн грн на розвиток соціальних об’єктів. Проте, лише Дерманська Друга сільська рада висловилася «за» будівництво енергоблоків, решта сільських рад проти.
Після дискусії про будівництво енергоблоків, присутні ознайомилися зі звітом начальника фінансового управління Здолбунівської райдержадміністрації Володимира Нечипорука.
На сесії депутати підтримали додаткове виділення бюджетних коштів для забезпечення освітянських потреб Здолбунівського району у сумі понад 2 млн грн. Ці кошти будуть спрямовані на придбання шкільного обладнання (персональних комп’ютерів), проведення поточного ремонту харчо­блоку Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4, проведення ремонту внутрішньої мережі водопостачання в Новосілківському НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ», на здійснення поточного ремонту системи водопостачання та водовідведення в Уїздецькій ЗОШ І-ІІІ ст., закупівлю та встановлення модемів для обліку газу в загальноосвітніх закладах Здолбунівського району, на проведення капітального ремонту приміщення санвузлів Миротинської ЗОШ І-ІІ ст. та Новомощаницького НВК, придбання матеріалів для поточного ремонту приміщення Дерманського НВК. Також необхідно придбати комп’ютерну техніку в Комунальну установу «Здолбунівський інклюзивно-ресурсний центр».
Депутати підтримали проєкти рішень про укладення контрактів з директорами Будеразької, Копитківської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів та Суємського НВК «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад».
Присутні заслухали керівника Здолбунівської місцевої прокуратури прокурора Григорія Нижника, який повідомив про стан законності, боротьби зі злочинністю на території Здолбунівського району. Також на сесії представили Андрія Кушика, який нині є в. о. начальника Здолбунівського відділення поліції Острозького відділу поліції ГУ Національної поліції в Рівненській області. Він зі свого боку пообіцяв якісно виконувати роботу, реагувати на всі звернення громадян і боротися зі злочинністю.
На сесії розглянули хід виконання «Програми розвитку футболу у Здолбунівському районі на 2017-2020 роки». На виконання цієї Програми були отримані кошти у розмірі 303930 грн, з них: 119948 грн - виділено з районного бюджету та 183982 – надано як субвенцію з міського бюджету. Завдяки цьому футбольні команди «Локомотив» та «Експрес» представляли Здолбунівський район у другій лізі чемпіонату Рівненської області, команда «Експрес» ветерани взяла участь у чемпіонаті Рівненської області серед команд ветеранів, а команда юнаків дитячо-юнацької спортивної школи Здолбунівської районної ради – у дитячо-
юнацькій футбольній лізі Рівненської області. Також було проведено Кубок Здолбунівського району з футболу та чемпіонат Здолбунівського району з міні-футболу.
Одноголосно обранці підтримали рішення «Про внесення змін до Програми економічного та соціального розвитку Здолбунівського району на 2019 рік», «Про внесення змін до районної Програми відпочинку та оздоровлення дітей на 2018-2019 роки», «Про внесення змін до районної Програми фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги» на 2018-2020 роки», «Про депутатський запит депутата районної ради Василя Тимощука щодо ремонту дороги в с. Стара Мощаниця».
Також депутати погодили проєкти рішень «Про надання згоди на списання котельні Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Здолбунівської районної ради Рівненської області» у зв’язку з тим, що котельня перебуває в аварійному стані й з 2008 року не використовується за призначенням, «Про списання основних засобів, що є спільною власністю територіальних громад Здолбунівського району та перебувають на балансі Комунального закладу охорони здоров’я «Районна стоматологічна поліклініка Здолбунівської районної ради». Мова йшла про стоматологічне обладнання, яке, за словами головного лікаря районної стоматологічної поліклініки
В. Ю. Соловйова, функціонує з 1975-1980 років, є дуже застарілим і ремонту не підлягає, що документально підтверджено актом технічного заключення.
Одноголосно обранці ухвалили внесення змін до «Районної програми соціального захисту малозабезпечених громадян на 2017-2019 роки», затвердженої рішенням районної ради від 21 грудня 2016 року № 237, та проєкт рішення, що стосується надання грошової допомоги за кошти районного бюджету.
Марина КОЛОДИЧ.
Фото автора.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити