26 травня відбулась сорок четверта сесія районної ради п’ятого скликання

Порядок денний пленарного засідання включав 30 питань, з яких радою було прийнято відповідні рішення.
Депутати привітали голову районної ради В. О. Тимощука із присвоєнням йому, як офіцеру запасу, звання капітана. На сесії було представлено навопризначеного начальника районного відділу ГУ МНС України в Рівненській області С. М. Радутного. Має наш район і нового начальника міліції – Ю. Б. Сірака.

Про Чорноморський флот та пам’ятники
Більшістю голосів депутати районної ради цього разу схвалили текст звернення до Президента України, Верховної Ради, Генеральної прокуратури, Служби безпеки, Конституційного суду, до жителів району і всього українського народу з приводу підписання Президентами України та Росії і ратифікації Верховою Радою та Державною Думою угоди про нові терміни базування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України. Внести на розгляд сесії це питання запропонував депутат Ю. П. Лиморенко.


Заслухавши інформацію депутата С. В. Ніколіної, рада прийняла рішення щодо збереження і утримання пам’ятників, хрестів, меморіальних дощок, встановлених в пам’ять про полеглих українських патріотів та видатних діячів на території району. Зокрема, рекомендовано сільським, Мізоцькій селищній, міській радам у межах територіальної компетенції взяти на свій баланс для подальшого збереження і належного утримання пам’ятники та пам’ятні місця згідно із визначеним переліком. До речі, передбачено, що при необхідності можна ініціювати доповнення до нього.

Звіт голови райради взято до відома 
Рада взяла до відома звіт “Про підсумки роботи районної ради з травня 2009 року по травень 2010 року”. Попередньо депутати ретельно обговорили його на засіданнях постійних комісій. Після внесених доповнень, уточнень звіт було опубліковано на сторінках районної газети “Нове життя” для широкого інформування громадськості.
Тож на пленарному засіданні за пропозицією голови районної ради В. О. Тимощука депутати розглянули слайдові матеріали, які всесторонньо відобразили багатовекторну діяльність районної ради у звітному періоді, та прийняли відповідне рішення.

Розглянуто “бюджетні” питання
Заслухавши повідомлення начальника фінансового управління В. М. Нечипорука, обранці районної громади затвердили звіт про виконання районного бюджету за перший квартал ц. р., внесли зміни до цьогорічного кошторису.
Дискусійним виявилося запитання депутата О. І. Галика щодо фінансування оздоровлення школярів у пришкільних таборах. Йшлося про те, щоб визначити двох розпорядників коштів – сектор у справах молоді та спорту і відділ освіти. Це дасть змогу уникнути тендерних митарств, розв’язати доволі непросту проблему для всіх, хто до неї причетний.

Дороги у районі не з кращих
Чимало запитань у депутатів було і до начальника філії “Здолбунівський райавтодор”
І. М. Левицького під час розгляду питання про роботу організації щодо утримання в належному стані автодоріг в осінньо-зимовий період 2009-2010 років. Як повідомив голова постійної комісії з питань економічного розвитку, комунальної власності та енергозбереження Й. В. Гаврищак, роботу щляховиків було критично проаналізовано, вказано на недоліки. Як засвідчили висловлені депутатами і під час сесійного засідання зауваження та запитання, стан доріг у нашому районі далекий від того, яким би мав бути.

Програми доповнювали та приймали нові
Низка питань, розглянутих на сесії, стосувалася районних програм. Зокрема, внесено доповнення та зміни до програми економічного та соціального розвитку району на нинішній рік. Взято до відома інформацію начальника відділу культури та туризму РДА О. Б. Грушицького щодо виконання програми розвитку культури Здолбунівщини на 2008-2012 роки. Затверджено програми зайнятості населення на 2010-2011 роки, забезпечення депутатської діяльності, розвитку центральної районної лікарні на 2010-2011 роки та інші.

Робота з виконання депутатських запитів триває
Традиційно темою розмови на сесії є депутатські запити. Цього разу вирішено залишити на контролі запит щодо законності вирубування лісу поблизу с. Мости. Його було направлено для реагування у відповідні обласні інстанції. Звідти отримано відповідь про те, що порушень природоохоронного законодавства при проведенні рубок головного користування у ц. р. на час перевірки не було виявлено. Тому на пропозицію голови районної ради вирішено запросити на сесію начальника Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області П. Колодича, аби він роз’яснив ситуацію, що склалася. Це питання надзвичайно важливе для нас, адже йдеться про утворений у тій місцевості ландшафтний парк.
Продовжуватиметься спільна робота райдержадміністрації та районної ради щодо розв‘язання проблеми із приміщенням для районного управління юстиції. Вирішено звернутись до голови облдержадміністрації та начальника Рівненської філії Укртелекому, аби врешті-решт владнати цю справу.

ДЮСШ може залишитись без бази
Розглянувши питання щодо продовження строку оренди ДЮСШ приміщення по вул. Старомильській, 25, яке перебуває на балансі професійного ліцею залізничного транспорту, рада схвалила текст звернення депутатів районної ради до Рівненської обласної державної адміністрації, Міністерства освіти і науки України, Кабміну. В ньому йдеться про те, щоб отримати згоду на передачу в районну комунальну власність або погодити укладання договору оренди цього приміщення між Фондом держмайна по Рівненській області та відділом освіти РДА. У разі відмови на оренду, учні та дирекція ДЮСШ залишаться без спортивної бази, оскільки вільного приміщення у власності територіальних громад району немає.

Лідава чи Лідаво
Враховуючи результати референдуму, проведеного на території Урвенської сільської ради 14 березня ц. р., рішення сесії місцевої ради від 18 березня, районна рада вирішила порушити клопотання перед обласною радою щодо перейменування с. Лідава Урвенської сільської ради на село Лідаво.
Тамара ОКРУШКО.

 

Comments are now closed for this entry