Про організоване завершення 2017/2018 н. р. та особливості Про організоване завершення 2017/2018 н. р. та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти

Весна разом із запашними квітами та свіжою зеленню приносить ще й весняний неспокій. Особливо випускникам шкіл та їхнім батькам. Адже попереду відповідальний іспит на зрілість – зовнішнє незалежне оцінювання знань.

Цього навчального року державна підсумкова атестація для випускників загальноосвітніх шкіл здійснюється у формі зовнішнього незалежного оцінювання з 22 травня до 14 липня (основна і додаткова сесії) 2018 року. Щодо проведення державної підсумкової атестації для учнів 4-9-их класів, то заклади загальної середньої освіти самостійно визначають строки, як і дату свята «Останній дзвоник» та випускних вечорів.
Щодо школярів молодших класів, то для них державна підсумкова атестація здійснюється з метою внутрішнього моніторингу якості освіти у формі підсумкових контрольних робіт з двох предметів: української мови (передбачає оцінювання результатів навчання з української мови та читання) і математики.
Для проведення державної підсумкової атестації в кожному закладі освіти використовуються єдині завдання, які укладають вчителі й затверджує директор відповідно до затверджених Міністерством орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань.


Державна підсумкова атестація здобувачів базової середньої освіти, а це 9-ті класи, здійснюється у письмовій формі з трьох предметів, основними з яких є українська мова та математика. Третій предмет визначається за вибором педагогічної ради закладу освіти. Обирають один з таких навчальних предметів: українська література, зарубіжна література, іноземна мова (англійська/німецька/іспанська/французька відповідно до навчального плану закладу освіти), історія України, всесвітня історія, правознавство (практичний курс), географія, біологія, хімія, фізика, інформатика.
Державна підсумкова атестація здобувачів повної загальної середньої освіти, а це випускники шкіл, здійснюється у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з 22 травня до 14 липня 2018 року. Час основної сесії: 22 травня – 13 червня. Час додаткової сесії – з 2 по 14 липня. Відповідно до Порядку проведення ЗНО результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року, державна підсумкова атестація здобувачів повної загальної середньої освіти проводиться з трьох предметів, головним з яких є українська мова. Другим предметом на вибір є математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття). Третій предмет обирають учні з такого переліку навчальних предметів, як-то: біологія, хімія, фізика, географія, іноземна мова (англійська, або німецька, або іспанська, або французька мова), математика, історія України (період ХХ - початок ХХІ століття).
Учні, які другим предметом для проходження державної підсумкової атестації обрали математику, можуть третім предметом обрати історію України і навпаки.
Графік проведення ДПА у формі ЗНО (основна сесія) визначено пунктом 25 Календарного плану підготовки та проведення у 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 19 вересня 2017 року
№ 1287:
22 травня – математика,
24 травня – українська мова, і література,
29 травня – іспанська мова,
29 травня – німецька мова,
29 травня – французька мова,
1 червня – англійська мова,
4 червня – біологія,
6 червня – історія України,
8 червня – географія,
11 червня – фізика,
13 червня – хімія.
Особливості проведення ДПА з іноземної мови у формі ЗНО наведено у листі МОН України від 15 січня 2018 р. № 1/9-27.
Особам, які з’явилися для проходження ДПА у формі ЗНО та роботу над тестом яких достроково припинено у зв’язку із допущеними ними порушеннями процедури проходження ЗНО, виставляється нуль тестових балів, що відповідає одному балу за ДПА; відповідно до документа про освіту за ДПА з цього предмета виставляється 1 (один) бал.
Учні закладів загальної середньої освіти з вечірньою (заочною) формою навчання та вечірніх/заочних класів закладів загальної середньої освіти проходять ДПА за місцем навчання за завданнями, які укладаються вчителями закладу освіти, відповідно до затверджених Міністерством освіти і науки орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань.
Якщо такі учні виявили бажання взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні, вони проходять ДПА у формі ЗНО з трьох предметів.
Анатолій Демедюк,
головний спеціаліст відділу освіти
Здолбунівської РДА.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити