З досвіду роботи вчителя

У сучасному суспільстві відбувається своєрідний ціннісно-смисловий реверс свідомості: все, що було заборонене, стає доступним, заповітне оголошують банальним, а те, що колись засуджували, має рекламну підтримку. Нині для кожної людини, а найперше людини молодої, справді існує небезпека бути втягнутою у цей нівелюючий культуру процес.
Заповненню культурного вакууму певною мірою сприяють уроки світової літератури, адже формують і розвивають в учнів естетичний смак, розуміння мови мистецтва. Тому на уроках літератури намагаюся розвивати в учнів такі життєві компетентності, як пізнавальні, самоосвітні та соціально-особистісні, щоб діти усвідомили мету свого навчання, вчилися адекватно оцінювати та виправляти власні помилки, змінюючи таким чином себе.


Реалізувати це завдання реально лише використовуючи такі форми роботи, при яких учні самі повинні проявляти активність, користуватись власним досвідом, досліджувати літературні явища. Свідченням цього є досягнення учнів-членів МАН на районних і обласних конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт, зокрема III місце в обласному конкурсі з теми «Типологія імперського дискурсу образу Росії в поемах
Т. Шевченка «Сон» і А. Міцкевича «Дзяди» (2012 р.); II місце у районному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН (2013 р.); III і II місця у II етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту з теми «Типологічна спорідненість ознак магічного реалізму у романі Г. Маркеса «Сто років самотності» та химерної прози В. Шевчука «Дім на горі» (2013 р. і 2014 р.).
Дітям особливо подобаються уроки-подорожі, уроки-листування з героєм, письменником, уроки з використанням компаративного аналізу. Маю надію, що завдяки предмету «Світова література», правильній організації роботи учнів можна виховати особистість з гнучким розумом, розвиненою потребою самовдосконалення і творчого розвитку.
Алла ЧОВПИЛО,
вчитель світової літератури
Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3.

Comments are now closed for this entry