Для працівників сільського господарства настала гаряча пора - збирання врожаю ранніх зернових культур. У господарствах триває підготовка техніки. Одним з найважливіших питань в цьому напрямку є приведення техніки в задовільний технічний та протипожежний стан, забезпечення її первинними засобами пожежогасіння.

До початку жнив вся збиральна техніка повинна мати налагоджені системи живлення, змащування, охолодження, запалювання, а також бути обладнаною справними іскрогасниками. Вся збиральна техніка має бути оснащена первинними засобами пожежогасіння. Зокрема: комбайни і трактори - двома справними сертифікованими вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами-хлопавками; автомобілі - справним вуглекислотним або порошковим вогнегасником, однією штиковою лопатою; паливозаправники - трьома справними порошковими або вуглекислотними вогнегасниками, ящиком з піском об’ємом 0,05 куб. м, штиковою лопатою, кошмою. Всі транспортні засоби повинні мати вимикачі «маси», а корпуси комбайнів заземлювальні металеві ланцюги, які торкаються землі. Усі збиральні загони необхідно забезпечити протипожежними ланками – ємністю з водою, пристосованою для пожежогасіння, і трактором з плугом.


Нагадуємо, що вогнегасники повинні бути порошковими або вуглекислотними, обов’язково опломбованими та мати бирку із зазначеною датою перезаряджання. Забороняється використовувати застарілі вогнегасники, ті, які не мають сертифіката якості, з простроченим терміном перезаряджання чи технічного обслуговування.
Поля в період молочно-воскової стиглості збіжжя в місцях прилягання їх до залізничних колій, шосейних та ґрунтових доріг, лісосмуг, будівель та споруд необхідно обкосити та оборати захисними смугами шириною не менше, як чотири метри. У період достигання зернових поля також необхідно розбити на ділянки розміром не більше 25 га, зробивши прокоси шириною 8 метрів завширшки та про­орювання у 4 метри. У місцях можливого перебування людей – вздовж доріг, поблизу будівель та споруд, поблизу хлібних полів – необхідно встановити знаки пожежної безпеки та великогабаритні панно.
Одночасно з підготовкою до жнив триває заготівля грубих кормів для худоби. Щоб запобігти пожежам у місцях заготівлі та зберігання грубих кормів, треба чітко дотримуватись вимог пожежної безпеки. Відстань між сусідніми скиртами має бути не менше 20 метрів. У разі встановлення скирт попарно відстань між ними в парі має бути не менше 6 метрів, а між парами скирт не менше 30 метрів. Скирти необхідно встановлювати на відстані не ближче 20 метрів від доріг, 15 метрів від ліній електромереж і 50 метрів від будівель та споруд. Площа основи однієї скирти не повинна перевищувати 300 кв. метрів. Скирти сіна та соломи на відстані 5 метрів від їх основ треба оборати захисною смугою шириною не менше 4 метрів.
У сіносховище можна закладати сіно масою не більше 200 тонн. Сіно необхідно складувати в конічні стоги (копиці) або під навіси сухим. Розриви між стогами (копицями) з сіном, яке має підвищену вологість, повинні становити не менше 20 метрів. У стогах (копицях) сіна з підвищеною вологістю, схильного до самозаймання, необхідно впродовж 60 днів після скиртування здійснювати температурний контроль за допомогою ртутних термометрів, які вставляють у металеві труби і розміщують у стозі на різній глибині. Якщо температура перевищує 500 С, стіг треба розібрати, а сіно просушити. Місця зберігання грубих кормів необхідно обладнати справним блискавкозахистом. Для запобігання підпалам місць зберігання грубих кормів необхідно забезпечити їх цілодобову фізичну охорону.
Керівникам господарств нагадуємо, що всі особи, задіяні у збиральній компанії, повинні пройти навчання за програмою пожежно-технічного мінімуму і мати спеціальні посвідчення. Просимо керівників сільгосппідприємств відповідально поставитись до питань організації пожежної безпеки, забезпечити суворий контроль за дотриманням заборони щодо спалювання стерні та пожнивних залишків. Пам’ятайте: виконання вимог правил пожежної безпеки – це гарантія збереження врожаю від пожежі.
Здолбунівський
районний сектор ГУ ДСНС
у Рівненській області.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити