Відповідно до ст. 23 Лісового кодексу України громадяни мають право вільно перебувати в лісах державної та комунальної власності. Це право не може бути обмежене постійними або тимчасовими користувачами лісів, а також орендарями земель лісогосподарського призначення.
Статтею 66 Лісового кодексу України перередбачено, що громадяни мають право вільно перебувати в лісах державної і комунальної власності, а за згодою власника - у лісах приватної власності, безоплатно без видачі спеціального дозволу збирати для власного споживання дикорослі трав’яні рослини, квіти, ягоди, горіхи, гриби, крім випадків, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України.
Проте мають місце випадки порушень чинного законодавства, насамперед власниками та орендарями лісових масивів, щодо безпідставної заборони громадянам користуватися лісами.
Так, Здолбунівським РВ УМВС України в Рівненській області проводяться перевірки звернень громадян з приводу порушення їх прав тимчасовими лісокористувачами. За кожним таким фактом матеріали направляються до органів державної влади та місцевого самоврядування, якими прийнято рішення про виділення лісів у тимчасове користування, та обласного управління лісового та мисливського господарства для відповідного реагування.
Також працівниками райвідділу проводиться роз’яснювальна робота серед населення щодо порядку користування лісовими масивами.
Людмила ГОРБАЧ, дільничний інспектор міліції СДІМ Здолбунівського
РВ УМВС України в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry