Будьте обережні, щоб не потрапити на гачок до шахраїв

До редакції звернулася одна із читачок “Нового життя” і розповіла про прикру історію, яка з нею трапилася і через яку вона могла б мати серйозні фінансові проблеми.
Тож, аби інші не піддалися на подібні провокації, жінка (її звати Ірина) вирішила розповісти це широкому загалу.
А було все так. Її син, 22-річний Богдан, нині працює у свого дядька-підприємця у Криму, із хлопцем вони часто спілкуються по телефону. Якось до Ірини зателефонували із незнайомого номера. Приглушеним голосом хтось назвав її мамою. “Богдане, це ти. Що сталося? Чому ти телефонуєш із чужого номера?” – захвилювалася жінка. Знову приглушений невиразний голос сказав: “Мамо, я в міліції”. Ірина не на жарт запанікувала, і одразу ж в голову прийшли погані думки: “Син в міліції, його побили і він не може нормально говорити”. “Богдане, чому ти в міліції! - мало не в істериці кричала в трубку Ірина, уже зовсім не прислухаючись до голосу співрозмовника. - Що ти накоїв і що від тебе хочуть?!” “Потрібно заплатити гроші, сім тисяч”, – пролунала відповідь. Незважаючи на свій психологічний стан у ту мить, жінка намагалася знайти вихід із ситуації і сказала, що зателефонує до родича-підприємця, який допоможе йому вибратися із міліції. Однак на те приглушений голос відповів: “Не треба. Ви зробите ще гірше. Нікуди не телефонуйте і приготуйте гроші. Пізніше з вами зв’яжусь”.


Така відповідь дещо насторожила Ірину. Сумнівів додали і слова її чоловіка, який намагався заспокоїти дружину і діяти розумно. Зателефонували на номер Богдана. Хлопець спокійно відповів і не міг зрозуміти, що від нього хочуть. З ним, як виявилося, все нормально, він працює і почуває себе добре.
Заспокоївшись, батьки стали очікувати на дзвінок. І він невдовзі пролунав. Знервовані батьки не змогли стриматися і в пориві емоцій наговорили мобільному шахраю купу “компліментів”. Зрозумівши, що афера не вдалася, той одразу вимкнув телефон.
Аналізуючи ситуацію, Ірина з чоловіком за деякими деталями розмови з шахраєм зрозуміли, що цей чоловік в курсі їх сімейних справ – знав, що син на цей час далеко від дому, до того ж називав Ірину на “ви”, бо саме так у їхній сім’ї привчили дітей звертатися до батьків, що нині трапляється рідко.
Тож варто бути уважним і не розповідати малознайомим людям про свої сімейні плани, а також не втрачати здорового глузду в подібній ситуації і тверезо її оцінювати.
Думаю, що й рекомендації правоохоронців (див. нижче) допоможуть вам не попастися на гачок до любителів легкої наживи.
Людмила ІВАНОВА.

Comments are now closed for this entry