В Україні розпочинається Євро-2012. Як відомо, футбольних матчів в Рівному не проводитимуть, на відміну від Києва, Харкова, Донецька і Львова. Проте приїзду туристів ніхто не відміняв. І вболівання здолбунівських прихильників футболу, яким не вдалося потрапити на матчі, - також.
Як зазначив в. о. начальника Здолбунівського РВ УМВС підполковник міліції Юрій Віліцький, наші міліціонери входять до числа резерву з охорони громадського порядку під час проведення заходів у Львівській області. За необхідності туди відправиться частина міліціонерів нашого райвідділу - це працівники патрульно-постової служби. Як стало відомо, у Львові відбудеться три гри. Відповідно, основна активізація роботи правоохоронців припадатиме на дні до, під час та після кожної з них. При цьому основну увагу міліція приділятиме зонам ризику Євро-2012. Такими, за словами Юрія Віліцького, є: конфлікти між фанатами поза територією стадіону (наприклад, вболівальники зупинилися випити кави, розговорилися і виявилося, що вони вболівають за різні команди... Здолбунівські правоохоронці вже збирають інформацію щодо того, які ультрас і коли проїжджатимуть через наш регіон); ДТП за участю іноземців; крадіжки і втрати майна в готелях (окрім вболівальників, правоохоронці не виключають можливості приїзду дрібних злодіїв. Для попередження таких злочинів правоохоронці збирають відповідну інформацію, проводять профілактичну роботу з працівниками готелів).


- Правоохоронці Здолбунівщини виконуватимуть свою щоденну роботу, яка ґрунтується на трьох принципах, - наголошує Юрій Віліцький. - По-перше, це турбота. Сьогодні ми відходимо від каральних функцій і прямуємо до правозахисних. Для міліціонера не має бути принизливо виконати соціальну функцію - навіть купити бабусі хліба чи нарубати дров. Основне завдання - не скласти протокол, а вберегти від грат. Як? Профілактикою.
Другий принцип - це толерантне ставлення до вболівальників. Наприклад, якщо вболівальники йдуть після матчу, галасують, не звертають увагу на світлофор, то кроком толерантності з боку правоохоронців буде не складання адмінпротоколу, а забезпечення організованого переходу групи вболівальників через дорогу. Для цього перекривається на певний час рух транспорту.
Третій принцип - інтервенція. Тобто, якщо у натовпі є агресор, його потрібно вилучити. Адже вболівальники, перш за все, зацікавлені у тому, щоб вболівати за улюблену команду безпечно. А міліція захищає фанів, а не хуліганів, захищає тих, хто прийшов відпочити.
Вікторія ГЕТМАНЧУК,
помічник начальника по взаємодії з громадськістю і ЗМІ
Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області,
старший лейтенант міліції.

Comments are now closed for this entry