1. Чи потрібно у травні повторно звертатися з документами?
Усім діючим субсидіантам, які не мають заборгованості за «комуналку», у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період. Її з травня видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через «Укрпошту», всім, хто ще не на пенсії – через «Ощадбанк».
Тим, у кого є борги за ЖКП, запропонують перейти на безготівкову монетизацію субсидій.
2. Кому потрібно повторно звернутися з документами?
Повторно із заявою та декларацією про доходи потрібно звернутися лише тим, чиї справи розглядала комісія, орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам, а також тим домогосподарствам, у яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї.


Повторно з документами необхідно звернутися також сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб, та сім’ям, в яких є не працевлаштовані люди працездатного віку, у яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.
Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, які ті отримали у 3-4 кварталах 2018 року.
3. Чи можуть призначити субсидію на наступний період, якщо є борг?
Важливо, щоб станом на травень не було простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні. Борги за квітневу «комуналку» не братимуть до уваги при перепризначенні субсидії у травні.
Також управління соціа­льного захисту населення не братимуть до уваги незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до так званих стандартних умов.
Крім того, не враховуватиметься і заборгованість, що виникла у зв’язку з тим, що надавач послуги не уклав договору з «Ощадбанком» для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.
Тим, у кого борги, після їх погашення або укладення договору реструктуризації, потрібно буде звернутися із заявою та декларацією про доходи в управління соцзахисту.
4. Чи буде монетизація пільг?
Монетизація пільг стартує з жовтня 2019 року. Вона відбуватиметься за зразком безготівкової монетизації субсидій через «Ощадбанк».
Тим пільговикам, які бажають отримувати свою пільгу готівкою, восени потрібно буде звернутися в управління соцзахисту, написати відповідну заяву і надати реквізити банківського рахунку в «Ощадбанку». Після цього пільгу виплачуватимуть готівкою.
5 Чи потрібно у жовтні йти в управління соцзахисту, щоб оформити субсидію на зиму?
Якщо у травні субсидію буде перепризначено на новий період - 2019-2020 рр., у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично. До уваги братимуть доходи за 1-2 квартали 2019 року.
Безробітні, які не стояли в цей час на обліку в центрі зайнятості, матимуть право на зимову субсидію на умовах сплати ЄСВ (22 % від мінімалки - 918,06 грн.) за будь-які три місяці цього періоду. Безробітні на селі мають право на допомогу без сплати ЄСВ, за рішенням комісії.
За повідомленням
Департаменту
інформації та комунікацій
з громадськістю
Секретаріату КМУ.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити