Обминають маршрутки дорогу в напрямку Дерманя Другого, яка проходить через Верхів Острозького району, хутори Залужжя і Застав`я

Люди старшого покоління ще пам'ятають, як і потяги, і навіть трамваї ходили за розкладом. Установи розпочинали роботу в чітко визначений час, в поліклініках завжди вистачало бинтів, вати, шприців, спирту.
Зростають швидкості, скорочуються відстані, не стоять на місці наука і техніка. Третє тисячоліття дедалі впевненіше крокує планетою.Чого доброго, за кілька років ліквідують борги за комунальні послуги злісним неплатникам. Жарти. Але жителям Дерманя Другого не до анекдотів.


На хуторах Застав`я і Залужжя цього населеного пункту в основному проживають пенсіонери. Ця категорія громадян, образно кажучи, уже не побіжить ні стаєром, ні спринтером, з бар'єрами і без. Їй всього-на-всього потрібен спокій, затишок і зручність. А ще - без перешкод діставатись до продуктового магазину, аптеки, пошти. До недавнього часу все саме так і було. Бо курсувало щоденно повз їхні помешкання дві маршрутки. І хуторяни спокійно добирались до об'єктів соціального призначення та місцевих храмів. Нині, як грім серед ясного неба, знищивши їх старечу радість і надію, перестали курсувати через хутори маршрутки.
Забили на сполох пенсіонери. Полетіли скарги в різні інстанції. Однак віз, як кажуть, і нині там. Лише зросла буря гніву і невдоволення жителів. Вони і далі наштовхуються на стіни чиновницької тяганини і відписок.
Тоді дерманці звернулися із листом до редакції нашого часопису, до так званої четвертої влади. І ось що нам вдалося дізнатися.
- Проблема відрізку дороги через Верхів, яка сполучає хутори з Дерманем Другим, уже давно стала каменем спотикання, - розповідає сільський голова Софія Кухарець. – Багато років ця дорога не ремонтується. Якщо колись і проходив по ній грейдер, то хіба що для “галочки”. Сільській раді, щоб влаштувати дорогу з твердим покриттям, сьогодні потрібно близько двох мільйонів гривень. Ми зможемо знайти всього-на-всього десь до 500-800 гривень, аби її прогрейдерувати.
І ще одне. Дорога аварійна. Її негайно потрібно ремонтувати. А тому працівники Державтоінспекції заборонили по ній рух маршруток.
Про верхівську дорогу до Дерманя Другого знають і в райдержадміністрації, і в районній раді. Поки що вирішити позитивно це наболіле питання не вдається. Однак керівництво району не сидить склавши руки.
- Мені доводилося бувати на сесіях Дерманської сільської ради і чути як стурбовані сельчани цією проблемою, - говорить заступник голови районної ради Яків Мельник. - Справді, маршрутки повинні тудою ходити, оскільки літнім людям вони потрібні, як повітря, як вода, бо їм важко діставатись за покупками і ліками в центр села. У голови райдержадміністрації Миколи Євчука це питання на контролі. Він двічі їздив у облдержадміністрацію з проханням відновити рейси маршруток. Залишилось це питання погодити з облдержавтоінспекцією. Звичайно, важче буде з твердим покриттям. Усе впирається в кошти. Та, попри все, виконавча влада шукатиме вихід.
Як би там не було, а дерманці сподіваються, що маршрутні авто таки будуть курсувати через названі хутори. Адже дорога не зникла. Її слід частіше грейдерувати і підсипати твердим матеріалом. Щодо безпеки руху, то тут треба розставити дорожні знаки, огородити залізними тросами небезпечні місця.
- Дорога через Верхів на Дермань – аварійна, - пояснює працівник ДАІ Здолбунівського району Микола Прокопчук. - Перевозити по ній пасажирів небезпечно. Якщо будуть виконані усі приписи Державтоінспекції, то маршрутки знову підуть в цьому напрямку.
Все ніби правильно. Відрізок шляху довжиною в дев'ять кілометрів треба привести в належний стан. Тоді відновиться рух маршруток. Але ж до цього вони тудою курсували. І дорозі давали лад. То, можливо, справа не тільки в цьому, а в чиїхось амбіціях, в тому, що серед перевізників-підприємців існує жорстка конкуренція і за всім цим стоять чиїсь інтереси?
Євген ШИЛАН.

 

Comments are now closed for this entry