У нашому місті, в районі вул. 8 Березня і залізничної зупинки ім. М. Приходька (142-й кілометр) стоїть невеличка хатинка. Це — меморіальний музей-квартира нашого видатного земляка, героя і партизана Великої Вітчизняної війни Миколи Тарасовича Приходька.
Музей було створено у 1974 році і розміщено саме у тому будиночку, де колись мешкала багатодітна родина Приходьків. До музейних експозиції та фондів було включено чимало документально-історичних матеріалів періоду Великої Вітчизняної війни, різноманітні предмети воєнної тематики, особисті речі партизанів, фотовиставка і портрети авторства художника Г. Пономаренка. Згодом до фондів долучались нові документи та експонати, які виставлялись на оглядові виставки. Крім екскурсій, що проводились в музеї, на його базі велась пошукова робота, дослідження життєвого шляху та подвигів ветеранів війни. Зібрані матеріали та експонати служать основою пізнання історії нашого краю, допомагають виховувати молодь у військово-патріотичному дусі.
За час існування музею його відвідало чимало і мешканців, і гостей нашого міста. Частими відвідувачами експозицї є учні місцевих шкіл, особливо гімназії.
У серпні цього року було здійснено комплекс ремонтно-реставраційних робіт з покращення зовнішнього стану будівлі музею. Нині оновлений музей відновив роботу. Тож запрошуємо усіх бажаючих відвідати музей квартиру М. Т. Приходька. Зробити це можна щотижня з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00.
Оксана ШЕВЧЕНКО,
доглядач музею.

Comments are now closed for this entry