Щороку здолбунівчани вшановують пам’ять свого земляка Гната Микитюка змаганнями з шахів у різдвяні свята. Четвертого січня 2019-го йому виповнилося б сімдесят шість. Тож саме цього дня й розпочався дводенний турнір зі швидких шахів - рапід з контролем часу 20 хвилин +10 секунд за кожний зроблений хід. На старт змагань, а цього разу за ліком були вони двадцять перші і відбувались у приміщенні Здолбунівської гімназії, вийшли 26 шахістів з Рівного, Здолбунівського, Костопільського, Острозького і Рівненського районів. Турнір зареєстрований Міжнародною федерацією шахів FIDE з обрахуванням FIDE-rapid рейтингу. Дані про підсумки змагань можна побачити на сайті FIDE під назвою “Gnat Mykytiuk 21th Memorial-Zdolbuniv 2019”.
Як і торік, переможцем став лідер здолбунівських шахістів Йосип Борзенко з відмінним результатом - 8 очок з 9 можливих. Друге місце у костопільського школяра Сергія Іванчука - 6,5 очок, на третьому Юрій Кошмак - також 6,5 очок, але гірші додаткові показники.


Цьогоріч у положення про змагання внесені зміни: три призи і грамоти встановлювались не тільки за трьома кращими результатами, а й для шахістів з рейтингом FIDE-rapid нижче 1800. Кращими у цій номінації стали Богдан Шинкарук (Рівне), Аркадій Галій (Рівне) та Михайло Бедратий (Здолбунів).
Серед здолбунівських школярів кращі результати у Іллі Нітяговського (гімназія), Олександра Рабчука (ЗОШ І-ІІІ ст. № 1) і Володимира Гаркушенка (ЗОШ І-ІІІ ст. № 4).
П’ятого січня відбувся бліц-турнір з регламентом 5 хвилин + 3 секунди, 11 турів за швейцарською системою. Переможцем став костопільчанин Ігор Кононець - 9,5 очок, друге місце виборов Йосип Борзенко з таким же результатом, але гіршими додатковими показниками, третє - Юрій Кошмак, який набрав 8 очок.
Переможці отримали грамоти і медалі від Здолбунівської РДА, а також призи від Федерації шахів області. Суддівські функції на замаганнях виконували Олександр Попов (Рівне, друга суддівська категорія) і Микола Колюх (Рівненський район, перша категорія). Дієво допоміг у проведенні змагань директор Здолбунівської гімназії Іван Гнатюк, який постійно сприяє популяризації серед школярів гри у шахи.
Олександр ПОПОВ,
суддя змагань

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити