Епідемія грипу, що захопила територію України в жовтні-листопаді цього року, відрізнялася від епідемій попередніх років тим, що паралельно із сезонним грипом до нас потрапив і вірус пандемічного грипу типу A (H1N1) Каліфорнія. Ситуація нагніталася гучними заявами окремих політиків про загрозу національній безпеці України. Усе це призвело до деякої паніки серед населення, ажіотажного попиту на протизастудні та противірусні препарати.
Рішенням постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації з 30 жовтня в районі запроваджено трьохтижневий карантин, який 20 листопада був продовжений ще на тиждень.
Медична допомога жителям району надавалася у посиленому режимі. Амбулаторно-поліклінічні заклади працювали без вихідних. Додатково перепрофільовані 100 ліжок в центральній районній лікарні для лікування хворих з грипом, ГРВІ та їх ускладненнями, що протікали у середній важкості та важкому ступені перебігу. За сприяння ВООЗ та за кошти державного бюджету отримано 600 упаковок препарату Таміфлю. Усі, хто потребували цього препарату, отримували його безкоштовно. Стаціонарні хворі для лікування медикаментами були забезпечені частково в межах видатків на охорону здоров’я. Із розумінням поставилися до проблем медицини районна організація політичної партії "Батьківщина" та міський голова І. О. Ольшевський, які надали для обслуговування викликів два автомобілі та забезпечили їх паливом. Приватний підприємець О. М. Андріюк надав матеріальну допомогу у сумі 10 тис. грн. для закупівлі дезінфікуючих розчинів, медикаментів, рентгенівської плівки тощо. Хочемо висловити вдячність усім благодійникам та меценатам за розуміння і підтримку. Спільними зусиллями ми зможемо подолати епідемію грипу і вийти з цієї ситуації із найменшими втратами.
За період з 30 жовтня по 25 листопада в районі захворіло на грип та ГРВІ 2294 особи, з яких 874-діти до 18 років. 172 хворих перенесли атипову пневмонію. Стаціонарно проліковано 336 хворих, з яких 119 дітей до 18 років. На жаль, померла від пневмонії, спричиненої вірусом грипу A (H1N1), молода жінка 25-ти років.
Після закінчення карантину радимо Вам, шановні здолбунівчани, дотримуватися деяких обмежень та протиепідемічних заходів. Старайтесь утримуватися від відвідувань заходів з великим скупченням людей. У громадському транспорті ще певний час вдягайте захисні маски. Частіше провітрюйте приміщення, проводьте їх вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих засобів, ретельніше мийте руки. А ви, шановні батьки, при появі перших ознак простудного захворювання у дітей – залиште їх дома і викличте лікаря.
Від імені керівництва Здолбунівської ЦРЛ хочу висловити вдячність усім медичним працівникам, які, не рахуючись зі своїм здоров’ям і особистим часом, самовіддано працювали над подоланням епідемії. Хотілося б, щоб про це пам’ятала і наша влада.
Олег Сумко,
заступник головного лікаря Здолбунівської ЦРЛ.


Comments are now closed for this entry