Цього тижня очільники органів місцевого самоврядування зібралися на нараду у Здолбунівській РДА, щоб разом з керівництвом району обговорити особ­ливості господарювання у 2017 році та плани на рік наступний.
Передусім спілкувалися про фінанси. Нині у районі найскладнішою є ситуація з фінансуванням медицини. До завершення року на галузь не вистачає 3,5 млн. грн. Тобто коштів немає навіть на найнеобхідніше - зарплатню та енергоносії, не кажучи вже про розмитнення придбаної для району ще влітку «швидкої», на що потрібно 69 тис. грн., чи виплати для важкохворих, яким не вистачає 70 тис. грн.


- Наприкінці року бюджет «залежить» від власних доходів та стабілізаційних дотацій. У попередні два роки ми отримували стабілізаційну дотацію - відповідно 5 та 4 млн. грн. Тож сподівалися на неї й цьогоріч. На жаль, зміни, які внесли до державного бюджету, поставили нас у незручне становище. Адже до району надійшло лише 1,3 млн. грн. стабілізаційної дотації та 1 млн. грн. медичної субвенції, - зазначив начальник фінансового управління Здолбунівської РДА Володимир Нечипорук.
Тож «закрити» медичні борги за рахунок цієї субвенції не вийде. Немає змоги і збільшити призначення з районного бюджету, виконання якого нині складає 102,6 %.
Натомість перевиконання місцевих бюджетів – сільських та селищного – у 2017-му є доволі суттєвим. Така «картина» - результат зростання єдиного податку, сума якого у зв’язку зі збільшенням «мінімалки» зросла вдвічі, а також постійної індексації плати за землю. Тож перевиконання сільських та селищного бюджетів нині загалом становить близько 4 млн. грн. Тому, щоб вирішити проблеми з медициною, у районі, вочевидь, «позичатимуть» кошти у тих бюджетах, де наразі є перевиконання. Та остаточне рішення ухвалюватимуть депутати місцевих рад. Імовірно, що в найближчих сесіях сільських та селищної рад братимуть участь представники медичної галузі та районної влади, щоб роз’яснити депутатам ситуацію.
Утім, проблеми з фінансуванням медицини наприкінці року виникли не лише в нашому районі. В інших ситуація з галуззю куди критичніша - щоб «закрити» рік, окремим районам необхідно по 10-20 млн. грн. Тому сподіваємося, що на Здолбунівщині спільними зусиллями проблеми з фінансуванням вирішити таки зможуть.
Детальніше про те, як господарювали у селах нашого району у 2017 році та що запланували на 2018-й, читайте у наступному номері газети.
Марина СТЕПАНЮК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити