Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2009 р. та рішення обласної надзвичайної протиепідемічної комісії від 30.10.09 р. № 4 рішенням постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Здолбунівської райдержадміністрації в районі з 30 жовтня введено епідемічний період з грипу із запровадженням карантину.
ВООЗ з червня ц. р. оголосила пандемію з каліфорнійського грипу типу А/Н1N1.
Додатково наголошуємо, що грип передається від хворої до здорової людини повітряно-крапельним, повітряно-пиловим шляхом. Тому основні заходи з попередження розповсюдження грипу спрямовані саме на шляхи передачі цієї небезпечної інфекції.
З метою обмеження перебування в організованих колективах припинено на 3 тижні заняття в школах, ПТУ та т. п., а також проведення масових заходів, видовищ, зібрань.
У всіх закладах, організаціях, установах, на підприємствах введено носіння індивідуальних захисних медичних масок (одноразові - через кожні 2-3 години повинні замінюватись на нові, марлеві - прасуватись з обох сторін).
Рекомендовано проведення додаткових вологих прибирань із застосуванням дезінфікуючих розчинів (дезактину, хлорантоіну тощо) та часте провітрювання всіх приміщень.
В цей період особливу увагу слід звернути на зміцнення власного імунітету. Збалансоване, повноцінне харчування зі збільшеним вмістом вітамінів, зменшення або повна відмова від тютюнопаління, перед виходом на вулицю змазування носових ходів оксоліновою маззю, застосування медичних масок в місцях скупчення людей, запобігання переохолодженню допоможуть уберегтися від грипу та ГРВІ.
Якщо ви виявили в себе симптоми гострого респіраторного захворювання (підвищена температура тіла, головний біль, біль у горлі, м’язах, суглобах, слабкість, кашель, нежить тощо), не йдіть на роботу, а терміново зверніться в поліклініку, амбулаторію, ФАП. Лікування має призначити лікар або фельдшер. Самолікування недопустиме, тому що ускладнення грипу вкрай важкі, в області зареєстровані смертельні випадки.
Викликати лікаря додому можна за тел. 2-53-06 - для дорослих, 2-52-60 - для дітей, цілодобово - швидку допомогу за тел. 103 або 2-56-62.
Дотримання всіх рекомендованих заходів допоможе вам попередити захворювання на грип і при своєчасному зверненні за медичною допомогою вилікуватися.
Василь ЛИТВИН,
головний державний санітарний лікар Здолбунівського району.

Іван ЗИМА,
головний лікар центральної районної лікарні.

Comments are now closed for this entry