Шановні жителі району! Державна санітарно-епідеміологічна служба інформує: з початку цього року в нашому районі зареєстровано вже 11 випадків смертельно небезпечної інфекційної хвороби лептоспіроз. Один хворий працездатного віку внаслідок цього захворювання помер.
Чим небезпечний лептоспіроз? Хвороба призводить до тяжкого розладу здоров’я, тривалої госпіталізації в інфекційному стаціонарі та може спричинити смерть (10%). Насторожіться за таких симптомів (ознак захворювання): загальна слабкість, сильний головний біль, висока температура, болі у литкових м’язах ніг, поява жовтяниці. І негайно зверніться за медичною допомогою! В жодному разі не займайтесь самолікуванням.
Лептоспіроз підступний тим, що заразитись ним можна і вдома, якщо у вашому будинку чи на обійсті є миші та пацюки, а харчові продукти зберігаються у доступних для гризунів місцях. Дуже небезпечними є сірі щури.
Тож, аби уникнути зараження лептоспірозом у домашніх умовах, завжди дотримуйтесь правил особистої гігієни (особливо після “порання” худоби, заготівлі сіна, робіт у льосі, коморі тощо). Захистіть своє господарство та житло від гризунів - знищуйте мишей і пацюків.


Рибалкам та мисливцям необхідно особливо надійно захищати ноги герметичним взуттям, адже навіть незначні пошкодження шкіри можуть стати “вхідними воротами” для збудника цього страшного захворювання - лептоспіри. При купанні у відкритих водоймах будьте обережні, не допускайте потрапляння води в рот.
Дератизаційні заходи (знищення гризунів) здійснює КП “Здолбунівський відділ профілактичної дезінфекції”, що знаходиться у м. Здолбунові по вул. Шевченка, 198а (тел. 2-52-52). Детальнішу фахову лікарську консультацію щодо попередження захворювання на лептоспіроз можна отримати в епідвідділі райсанепідемстанції за тел. 2-60-36.
Василь ЛИТВИН,
головний державний санітарний лікар Здолбунівського району.

 

Comments are now closed for this entry