Щорічно у третю неділю червня медичні працівники відзначають своє професійне свято. Їхня робота є найгуманнішою і найблагороднішою у світі. Люди в білих халатах приносять на вівтар самопожертви свій вільний час і родинний затишок, дарують хворим віру і надію на порятунок. Щороку до цього дня медики підходять з певними здобутками та досягненнями у своїй нелегкій праці. Без перебільшення можна сказати, що охороні здоров’я району є чим пишатися. За основними показниками діяльності, які визначають ефективність роботи медичних закладів, Здолбунівщина займає перші місця в області.
Медичну допомогу населенню району надають центральна районна лікарня зі стаціонаром на 225 ліжок та поліклінікою на 500 відвідувань в зміну, Мізоцька районна лікарня зі стаціонаром на 40 ліжок та поліклінікою на 100 відвідувань в зміну, стоматологічна поліклініка, 6 лікарських амбулаторій, 5 з яких працюють на засадах сімейної медицини, 27 фельдшерсько-акушерських пунктів та медичні пункти шкіл і промислових підприємств. Протягом останніх десяти років не скорочено жодного медичного закладу.
Щорічно в цілодобових стаціонарах району оздоровлюється понад 9,5 тис. хворих, в денних стаціонарах – майже 3,5 тис. осіб, амбулаторна допомога надається більш як 42 тис. хворим, виконується понад 30 тис. викликів швидкої допомоги. Здійснюється понад 64 тис. візитів до стоматолога. Торік проведено 2057 операцій в стаціонарних і 2776 в амбулаторних умовах, прийнято 524 пологів.
Весь тягар і складність повсякденних буднів несуть на своїх плечах звичайні і прості люди – медичні працівники. На сьогоднішній день в лікувально-профілактичних закладах району їх працює понад 800, в т. ч. 141 лікар та 354 медичних сестри. Переважна більшість працівників галузі є висококваліфікованими спеціалістами: 88 лікарів і 274 медичних сестри мають вищу та першу кваліфікаційні категорії. Своєю нелегкою та надзвичайно відповідальною працею, чуйністю і співчуттям до людської біди та болю, високим професіоналізмом та милосердям вони повертають здоров’я, а часто і найдорожче – життя.
На вдячність і повагу серед колег та людей заслуговують
В. М. Мацьоха та М. П. Мельник - заступники головного лікаря ЦРЛ, О. Г. Кожедуб – травматолог ЦРЛ, О. С. Яріш – лікар Будеразької амбулаторії, А. В. Поліщук та В. С. Рудковський – лікарі Мізоцької РЛ, В. М. Кость – лікар стоматполіклініки, Г. М. Маруха – лікар-лаборант ЦРЛ, Г. М. Євгейчук – районний педіатр, Л. М. Ткачук – лікар-інфекціоніст ЦРЛ, О. М. Кожедуб – завідуюча терапевтичним відділенням, Л. А. Беднарська – завідуюча пунктом охорони здоров’я ВАТ “Волинь-Цемент”, Ю. О. Висоцький – лікар-ревматолог ЦРЛ, Л. Я. Полтавська – зав. ФАПом с. Івачків, Н. О. Татарін – акушерка ФАПу с. Нова Мощаниця,
В. С. Поліщук – медсестра Гільчанської амбулаторії, Н. В. Натяжко – ендокринолог районної поліклініки, Н. В. Мартинчук – акушер-гінеколог ЦРЛ,
Н. В. Купріян - дільничний терапевт районної поліклініки,
О. І. Кочуренкова – фельдшер швидкої допомоги ЦРЛ та багато інших.
В центрі уваги працівників закладів охорони здоров’я були і залишаються проведення заходів, спрямованих на покращення демографічної ситуації, стимулювання народжуваності, зниження загальної та малюкової смертності, зміцнення репродуктивного здоров’я населення, пропаганду здорового способу життя. Велика робота проводиться з профілактики інфекційних хвороб, раннього виявлення та лікування онкологічних захворювань, туберкульозу, гіпертонічної хвороби, ішемічної хвороби серця, цукрового діабету та ін. Не залишається поза увагою медиків проблема зміцнення здоров’я ветеранів війни, ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідів та людей похилого віку.
Щороку збільшуються видатки на охорону здоров’я району. Торік галузь була профінансована на суму 20 млн. 267 тис. грн. Із розрахунку на одного жителя це становило 351,5 грн. На медикаменти для безкоштовного лікування використано 619 тис. грн., на харчування хворих – 275 тис. грн. Залучено 481,9 тис. грн. позабюджетних коштів. В рамках реалізації державної політики в галузі охорони здоров’я в районі діє 15 медичних програм, на виконання яких у цьому році заплановано 588,6 тис. грн. Виконання програм перебуває на постійному контролі керівництва РДА та управління охорони здоров’я ОДА.
Незважаючи на недостатнє фінансування медичної галузі, керівниками лікувально-профілактичних закладів району значна увага приділяється розвитку та зміцненню матеріально-технічної бази, спрямованої на покращення лікувально-діагностичного процесу та умов перебування хворих на лікарняному ліжку. Проведено ремонт корпусів і системи опалення ЦРЛ та Мізоцької районної лікарні, реконструкцію приміщень ФАПів сіл Залісся та Озірко, замінено котел Будеразької амбулаторії. Зі всіх джерел фінансування на ремонти лікувальних закладів використано понад 200 тис. грн. Придбано за кошти районного бюджету та отримано з державного бюджету торік медичне обладнання на суму понад 165 тис. грн., а у цьому році – на суму 875,1 тис. грн. Дерманська, Гільчанська амбулаторії і Мізоцька районна лікарня отримали нові санітарні автомобілі марки “Опель”, а ЦРЛ – новий сучасний апарат ультразвукової діагностики та два апарати штучної вентиляції легень, електрокардіогрофи та апарати для визначення насиченості крові киснем і вмісту глюкози.
Торік успішно пройшли акредитацію усі медичні заклади району. Здолбунівська ЦРЛ та лікарські амбулаторії ліцензовані Міністерством охорони здоров’я України.
Медичні працівники району постійно підвищують свій професійний рівень, беруть активну участь у науково-практичних конференціях, семінарах за участю провідних науковців держави та області. В медичну практику постійно впроваджуються сучасні лікувальні та діагностичні методики.
Перелік хороших справ можна було б продовжити. Але в охороні здоров’я є чимало проблем, над вирішенням яких необхідно сумлінно працювати. Є потреба проведення оптимізації штатів та ресурсів лікувально-профілактичних закладів для роботи в умовах економічної кризи, подальшого забезпечення діагностичною та лікувальною апаратурою, покращення технічного стану об’єктів охорони здоров’я. Надіємось на активнішу допомогу і співпрацю з органами державної влади та місцевого самоврядування.
В переддень професійного свята хочу подякувати Вам, шановні колеги, за нелегку та самовіддану працю задля збереження найціннішого – здоров’я людей, за терпіння, витримку та чуйність. Зичу Вам міцного здоров’я, щастя, родинного затишку, любові, достатку, невтомного професійного пошуку, плідної праці на благо нашого народу. Низький Вам уклін за щоденний звитяжний труд.
Іван ЗИМА,
головний лікар Здолбунівської ЦРЛ.

Comments are now closed for this entry