Втрата роботи громадянами внаслідок скорочення виробництва призводить до різкого зменшення сукупного доходу їх сімей, витрат на утримання дітей та унеможливлює для них своєчасну оплату житлово-комунальних послуг. Разом з тим, такі громадяни не набувають права на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та житлової субсидії, оскільки ці види державної допомоги розраховуються на підставі доходу сім’ї за попередні шість місяців.      З метою прискорення в часі набуття права на призначення соціальної допомоги і житлових субсидій громадянам, які внаслідок економічної кризи втратили роботу з незалежних від них обставин і визнані в установленому порядку безробітними, постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.2008 р. 
№ 1084 “Деякі питання визначення сукупного доходу сім’ї для окремих видів соціальної допомоги” змінено порядок обчислення сукупного доходу для сімей безробітних.
     Зокрема, урядовим рішенням встановлено, що за бажанням цих громадян сукупний дохід їх сімей для призначення всіх видів соціальної допомоги обчислюється не за шість місяців, як передбачено діючим законодавством, а за три попередні місяці. До сукупного доходу сім’ї замість заробітної плати за попередні місяці буде враховуватись розмір призначеної допомоги по безробіттю у місяці звернення за призначенням допомоги. При цьому житлові субсидії, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та державна допомога сім’ям з дітьми також призначатимуться за три місяці, а не за шість, як це передбачено діючим порядком.
     Застосування такого порядку обчислення сукупного доходу сім’ї дасть змогу забезпечити державну підтримку малозабезпеченим сім’ям для оплати житлово-комунальних послуг, утримання дітей вже у перші місяці після втрати членами сім’ї роботи внаслідок фінансової кризи.
Постанова КМУ № 1084 від 20.12.2008 р. діятиме до стабілізації фінансово-економічної ситуації в Україні, але не пізніше, ніж до 1.01.2011 року.
Тетяна МАЛАХОВА, 
начальник відділу грошових виплат та компенсацій 
управління праці 
та соціального захисту 
населення РДА.


Comments are now closed for this entry